Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 27 Haziran 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
HOBİLER EDİNMEK İŞTEKİ BAŞARIYI ARTIRICI ROL OYNAR
Karşılaştığımız sorunları çözmek için üretilen ihtimalleri akıl, bu ihtimallerin içinden çözüm için en doğru olanı bulup uygulamayı ise zeka belirler. Zeka genetik mirastır, akıl ise zamanla eğitimle gelişir. İş ortamında başarılı olabilmek için akıllı ve zeki insanları biraraya getirmek gerekir. Aklı ve zekayı birlikte etkin şekilde kullanabilmek içinse şunlara dikkat edilmelidir:

* Düzenli beslenmek ve aşırı derecede alkol tüketiminden uzak durmak gerekir.
* Enerjimizi olumsuz etkileyen mekanlardan ve kişilerden uzak durmak, eğer uzaklaşamıyorsak bu konuda profesyonel destek almak gerekir.
* Düzenli olarak spor ve seks yapmak gerekir.
* Müzik ya da resim gibi hobiler edinilmelidir.

BEDENİ SPOR YAPARAK YORMAK GEREKİYOR!
* Fiziksel olarak ağır şartlarda çalışan biri ile bütün günü masa başında geçiren biri aynı oranda mı yorulur? Beynin çok çalışması bedeni gerçekten yorar mı?


Dengeli bir yaşam için beyin yorgunluğu ile beden yorgunluğunun eşit olması gerekir. Tüm günü haraketsiz, masa başında geçiren kişinin beyni yorulur fakat bedeni pek yorulmaz. Eğer bedeni spor yaparak yormazsak, bir süre sonra beyin bedeni kendi kuralları ile yorar. Örneğin uykusuzluk başlar. Fizik gücü ile çalışanlarda oluşan yorgunluk, iyi bir uyku ve dinlenme ile geçer. Fakat beyin yorgunluğunun geçmesi zaman alır.