Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Mayıs 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Sevinçten uçabilir

BU GEZİ ANNESİZ BOĞAZ'DAN GEÇMEZ
Anneler günü etkinliklerinin belki de en 'uçuk' olanını, internet üzerindeki Bogazgezisi.com adresi gündeme taşımış. Sitedeki hizmetler ile Anneler Günü'nde annenize helikopterle İstanbul'u gezmenin keyfini yaşatabilirsiniz. Haliç, Tarihi Yarımada, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası'nın güzelliklerini tümüyle gökyüzünden seyredebileceğiniz bu helikopter turu ile annenizle unutulmaz bir deneyim yaşatmanız olası. Bilgi: www.bogazgezisi.com

SENİ DENİZLER KADAR SEVİYORUM
Bu özel günün mavi enginliğe yelken açan en çarpıcı girişimi ise, İstanbul Kalamış Marina'da beş yıldır faaliyet veren İstanbul Sailing Academy'nin (ISAC) hazırladığı özel hediye programlarıyla kendini gösteriyor. ISAC, 11 Mayıs Anneler Günü'ne özel olarak hazırladığı hediye programı seçenekleri ile mavi sularda keyifli bir gün vaat ediyor. Programlara, dileyenler sadece annesi, dileyenler ise tüm ailesi ve sevdikleriyle birlikte katılabiliyor. İstanbul Sailing Academy'nin sunduğu hediye programları şöyle:
1. Hediye Paketi - Annem ve Ben: "Annem yeni bir hobi edinmeli" diye düşünüyorsanız, ona farklı ve eğlenceli bir hobi kazandırmanın tam zamanı! ISAC'in sunduğu bu program ile anneniz, yelken sporu ile tanışacak. Tabii siz de onu yalnız bırakmayacaksınız. Yalnızca annenize ve size özel olan ve Gorbon tekne ile yapılacak iki saatlik eğitimin bedeli ise, 110 YTL (+KDV).
2. Hediye Paketi - Ailecek Yelken Keyfi: ISAC, "Annemin mavi sularla mücadelesini ailecek izlemeliyiz, bu eğlenceli anları kaçıramayız" diyenleri de düşünüyor. Dört kişilik aileler, 320 YTL (+KDV) karşılığında büyük bir tekne ile unutulmaz bir Anneler Günü'ne yelken açıyor. Üç saat süren bu programa, kişi başı 40 YTL ekstra ücret karşılığında eş dost da katılabiliyor.
Bilgi: www.istsailing.com / Tel: (0216) 449 95 60

PERDE 'O'NA AÇILIYOR
Tiyatro Öteki Hayatlar, 2007/2008 tiyatro sezonunu Elim Sende adlı oyunun 11 Mayıs Pazar akşamı saat 20:00'de Beyoğlu Oyuncular Kahvesi'nde oynanacak Anneler Günü özel gösterimiyle kapatıyor. H. Can Utku'nun yazıp yönettiği oyunda Didem Çimen ve Sevi Orakoğlu rol alıyorlar. Anne-kız ilişkisini konu alan Elim Sende, 2007 Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri'nde mansiyon kazanmıştı.

Biletleri tam 15, ögrenci 8 YTL'den satılan oyunu izlemeye birlikte gelen anne-kızlar bu özel gösterimi ücretsiz olarak izleyebiliyor. Elim Sende, birbirine paralel olarak ilerleyen iki öykü ekseninde anne-kız ilişkisinin fırtınalı dünyasını inceliyor. Kimi zaman hüzünlü, kimi zamansa gülünç sularda seyreden iki öykü boyunca anneler ve kızlar sürekli yer değiştirerek birbirlerinin karşısına çıkıyor. Oyun biletleri oyun günü Cem Safran Sahnesi'nden temin edilebiliyor.
Bilgi: http://www.otekihayatlar.com/oyun_eli msende.php

GÜLÜMSEYİN, ÇEEEKTİM!
Anneler Günü, kültür ve sanat alanında da kendine özgü yansımalara gebe. Bu anlamda, doğum fotoğrafçısı Şengül Pallı, Anneler Günü'nde en güzel doğum fotoğraflarını Capitol Alışveriş Merkezi ziyaretçileri ile paylaşıyor. 11 Mayıs'a kadar izlenen sergi, annelerin hamilelik döneminden doğum anına, bebeklerini ilk kucaklarına aldıkları andan aile fotoğraflarına kadar farklı karelerle yüklü. Beşinci kişisel sergisini açan Pallı bugüne kadar Gülben Ergen, Esra Ceyhan, Feraye Tanyolaç, Canan Alkan ve Sinem Güven gibi isimlerin doğum anlarını fotoğraflamış.