Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
5 Mayıs 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

"Bu bir vahşettir"

İHA
Giriş Saati : 05.05.2009 16:40
Güncelleme : 05.05.2009 19:39
Yeni Haber
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Mardin'in Bilge köyünde yaşanan katliamın tam bir vahşet olduğunu açıkladı...
Bilge Köyü'nde yaptığı inceleme sonrası Mardin Valisi Hasan Duruer'i makamında ziyaret eden Bakan Atalay, olayda 6'sı çocuk, 17'si bayan 44 kişinin yaşamını yitirdiğini hatırlatarak,

"Olay çok acımasız bir vahşet. 44 vatandaşımız yaşamını yitirdi, 3 vatandaşımız yaralı. Tedavileri sürüyor. Olayın cereyan ettiği dün gece herkes görevini yaptı.

Diyarbakır ve Mardin'deki ambulanslar seferaber edildi. Çelebi ailesinin nişan töreninde yapılan saldırıda 6 çocuk, 17 bayan, 44 vatandaş öldü. Olay çok acımasız bir vahşet. Olay yerinde incelemeler yaptık. Evi gördük. Bir çoğu evde veya yolda yaşamını yitirdi.

Görgü tanıkları ve tespitler var. 8 kişi gözaltına alındı. Konunu değişik boyutları var. Çalışmalar sürüyor. Gözaltındakileri halen şüpheli olarak görüyoruz. "dedi.

Cenazelerin Mardin Devlet Hastanesi morgunda bulunduğunu ve işlemleri biten cenazelerin yavaş yavaş gönderildiğini aktaran Bakan Atalay, " Olay yerinde inceleme yaptıktan sonra olay yerine yakın bir jandarma karakolunu ziyaret ederek konuyla ilgili bilgi aldık.

Tam bir vahşet. Kolay açıklanabilecek bir olay değil. Fevkalade üzücü. Çok acımasızca katliam. Lanetliyoruz. Olay yeri anlatılamaz bir durumda. Kadınlardan 3 tanesi hamile. Aralarında 6 aylık bebekler de var, küçük çocuklar da var. Olayın bütün boyutlarıyla aydınlatılması için gereken ne varsa yapılıyor." şeklinde konuştu.