kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
1 Mayıs 2009, Cuma
Sabah
 
Haberler Spor Günaydın Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Günaydın Cuma Cumartesi Pazar Emlak Buzz
 
24 Saat
24 Saat

Bacaklar fora!

23.04.2009
Nasıl yüz bakımınızı ihmal etmiyorsanız, bacak bakımına da özen göstermelisiniz. İşte sağlıklı, sıkı, pürüzsüz ve gergin bacaklar için yapılması gerekenler.....
Havalar ısınıyor; kış ayları boyunca pantolonların altından görünmeyen ve kalın çoraplarla kamufle ettiğimiz bacaklarımız, meydana çıkıyor. Aynı yüzümüz ve vücudumuzun geri kalan kısmı gibi, bacaklarımız da bakım ister; baktıkça 'bağ' olur.
Bacak bakımının ilk ve en önemli adımı, spor. Aksi halde hareketsiz yaşam, zaman içinde varis oluşumuna neden olabilir.
Güzel ve sağlıklı bacaklar için tercih edilecek en doğru egzersiz şekilleri yüzme ve uzun yürüyüşlerdir. Kan dolaşımını hızlandıran ve bacak kaslarını besleyen bu egzersizler, gergin ve sıkı bacaklara kavuşmanızı sağlar.
Yalnız egzersiz yaparken giydiğiniz ayakkabıların rahat ve temiz olması çok önemli.
Bacaklarınıza takacağınız hafif ağırlıklar, atletik görünüme daha hızlı kavuşmalarına yardımcı olabilir. Uzmanlar, bacak bölgesine özel masajların da ihmal edilmemesi gerektiği konusunda uyarıyor.

GÜNEŞE DİKKAT

Bacakların bakımının yüz bölgesinden çok da farkı yok aslında. Hoş görünümlü bacaklar için her akşam nemlendirici kullanılması şart. İstenmeyen tüylerden de sıklıkla arındırılmaları gerekir. Bacak sağlığı ve güzelliği için çok sıcak veya çok soğuk sulardan kaçınılması, çok dar pantolonların tercih edilmemesi, aşırı topuklu ayakkabıların da giyilmemesi önemlidir.
Piyasada bacaklara özel çok sayıda ürün olmasına rağmen yüzünüz için kullandığınız nemlendirici ve tonikleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında güneş ışınlarıyla ilgili yüzünüze gösterdiğiniz özeni bacaklarınıza da göstermeniz gerektiğini unutmayın.