kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
1 Mayıs 2009, Cuma
Sabah
 
Haberler Spor Günaydın Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Günaydın Cuma Cumartesi Pazar Emlak Buzz
 
24 Saat
24 Saat
Bir saatlik dersin sonunda, yavaş yavaş kaymaya başlıyorsunuz.

Sömestr kayaksız geçmez diyenlere

15.01.2009
Bu yıl kar seviyelerinin beklenen düzeyde olması, kayak meraklılarını da kayak merkezlerini de sevindiriyor. "Sömestr için kayaktan iyi program düşünemem," diyenlerdenseniz, geç kalmadınız.....
Okulların tatil olduğu sömestr, ailelerin iş streslerinden bir süre uzaklaşmaları, çocukların kış sporlarında kendilerini geliştirmeleri için bulunmaz bir dönem. Kar tatili için tercih edilen yerler arasında İstanbul ve Ankara'ya yakınlığı nedeniyle Kartalkaya ayrı bir öneme sahip.
Öyle ki İstanbul'a 300, Ankara'ya 200 kilometre mesafede bulunuyor. Kartalkaya, Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer alıyor. Bölge yarı ılıman bir iklime sahip ve, kayak merkezi ve çevresi çam ormanlarıyla kaplı. Aralık ayı başlarından mart ayı sonlarına kadar kayak yapılabiliyor.
Kartalkaya kayak merkezinde üç metreye kadar da kar görülüyor.
Kartalkaya'da konaklama için üç ayrı otel var. Bunlardan Dorukkaya Hotel'de, farklı zorluk derecelerinde ve uzunluklarında sekiz ski-lift ve 12 kayak pisti yer alıyor.
Açılışından bu yana 1 milyon geceleme ile başta Rusya ve Hollanda olmak üzere Türkiye'den ve dünyadan pek çok turisti ağırlayan DorukKaya Ski&Mountain Resort'ta, farklı zorluk derecelerine göre konumlandırılmış üçü büyük, üçü küçük olmak üzere altı ana rampa, üç handrail, şişme çalışma havuzundan oluşan Snowpark'ı ile farklı seviyelerde tüm snowboard severlere hizmet veriyor. Ayrıca perşembe, cuma ve cumartesi günleri gece kaymak isteyenler için aydınlatılmış pistler de hizmet veriyor. Kartalkaya'da konaklama için bir diğer alternatif ise Kartal Otel. Kartal Otel'de kolay, normal ve zor seviyelerinde 12 pist var.
Pistlerin toplam uzunluğu 20 kilometreyi buluyor. Kartal Otel'in 82 odası var. Sömestr döneminin hemen ardından, 8-12 Şubat tarihleri arasında Kartal Otel üniversiteler arası Snow-Fest'e ev sahipliği yapacak.
Kartalkaya'da bir diğer konaklama seçeneği 1998'den beri hizmet veren, Grand Kartal Otel'de ise toplam 20 kilometre uzunluğunda 12 pist yer alıyor.
Kartalkaya sadece kayanlar için değil, kafa dinlemek için de güzel bir seçenek. Örneğin İstanbul'un keyifli mekânlarından Chocolate Cafe'nin Kartalkaya durağı Chocolate Cafe Apres-ski, tüm kayakseverlere zevkli dakikalar yaşatıyor.
Dorukkaya Otel'de sömestr döneminde minimum dört gece konaklamalı, hafta içi, gecelik, kişi başı fiyat 249 TL, hafta sonu ise 299 TL. Kartal Otel'de sömestr döneminde minimum üç gece konaklamalı, hafta içi, gecelik 249 TL, hafta sonu 279 TL. Grand Kartal Otel'de ise sömestrde gecelik konaklama kişi başı 275 TL.
Haberin fotoğrafları