kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
23 Nisan 2009, Perşembe
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Haber turu

23.04.2009
Bayan Gül'den 'suçsuz mahkûmlara' ziyaret
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Ankara'nın Sincan ilçesindeki Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu ve hükümlü anneleriyle yaşayan çocukları ziyaret etti. Kurum yöneticilerinden bilgi alan Gül çocukların kreşinin bazı ihtiyaçlarını da karşıladı. Gül, "Çok küçükler belki ama anneleriyle beraber burada hayatlarını geçirmek zorundalar. Onlar suçsuz mahkumlar" dedi.

En Has'lar onur ödülü Hıncal Uluç'a
Kadir Has Üniversitesi öğrencilerinin seçtiği Yılın En Has İsimleri, törenle ödüllerini aldı. 2008'in 'En Hasları' töreninde onur ödülü ise SABAH yazarı Hıncal Uluç'un oldu. Yine SABAH gazetesinden Neşe Mesutoğlu da özel ödüle layık görüldü. Ödül töreninde Melek Baykal, Zeki Alasya, Gülben Ergen ve Ferhat Göçer de ödül kazandı. Zeki Alasya, "Bu ödül ülkemizin geleceğinin garantisi olan pırıl pırıl Atatürk gençleri tarafından bana verildi. Saklayacağım" dedi.
SABAH

Kurtlar Vadisi'ndeki Muro hayranı çıktı
BİRECİK
Belediyesi'ni Kalaşnikof'la basıp 1 kişiyi öldüren, 5 kişiyi yaralayan İsmail Şeren'in, Kurtlar Vadisi dizisi karakteri Muro'ya özendiği, onun gibi giyinip sakal uzattığı, yakın çevresinde de 'Muro' diye çağrıldığı iddia edildi. Belediyedeki işinin değiştirilmesine kızarak baskın yapan zanlı ifadesinde "Hedefim başkanı öldürmekti. Önüme geleni vurmayı ve intiharı planladım. Komutan ve emniyet amiri kardeşimin eğitimine yardımcı olacağına söz verdi, teslim oldum" dedi.
Mehmet YILDIRIM

Bakan'ın uçağına yıldırım isabet etti
Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan dün akşam kalkan Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve Mehmet Sevigen'in de içinde bulunduğu Boeing 737-800 tipi uçağa İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş için alçaldığı sırada yıldırım isabet etti. 155 yolculu uçak, dolu ve yıldırıma karşın sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi. Böyle durumlarda uçakların kanat uçlarında bulunan deşarj püsküllerinin uçakta oluşan negatif etkileri atmosfere ileterek yıldırımın uçağa vereceği zararı önlediği belirtildi.
Serdar CANİPEK