kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
21 Nisan 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat
Tanık Remzi Hancağız "Ben görevimi yapıyorum. Benden başka gören varsa irtibat kursun" dedi. İki aydır hastane kapısında bekleyen baba Mehmet Gezer, "Kızım inşallah eski haline gelir" diye konuştu.

Kazada komaya giren Ayşe için sürpriz tanık

Mesut ER - Neslihan KESKİN /SABAH
20.04.2009
Halk otobüsünün çarparak ağır yaraladığı Ayşe Gezer'in babasının isyanını, Lüleburgaz'da yaşayan Remzi Hancağız duydu ve savcılıkta tanıklık yaptı..
İstanbul'da üniversite sınavına hazırlanan Ayşe Gezer'e (24) 15 Şubat günü Fatih Millet caddesinde ışıklardan karşıya geçmek isterken, Şerafettin Aksungur'un kullandığı halk otobüsü çarptı. Ağır yaralanan Gezer 2 aydır yoğun bakımda... Kazanın ardından yolcuları bir başka otobüse bindirerek olay yerinden uzaklaştıran Aksungur, tanık bulunamaması, olay yerinde MOBESE kamerası olmaması ve kırmızı ışık ihlalini kimin yaptığının tam olarak belirlenememesi nedeniyle "denetimli serbestliğe" tabi tutularak serbest bırakıldı. Kırmızı ışıkta geçenin kızı değil, otobüs olduğunu önü süren baba Mehmet Gezer, dolu otobüsten tek bir tanık çıkmamasına isyan ederek, olayı görenleri ifade vermeye çağırdı. Babanın bir TV kanalındaki feryadını, Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde oturan demir döküm işçisi Remzi Hancağız (28) duydu. İstanbul'a gelip aileyi bulan Hancağız, Fatih Savcılığı'na gördüklerini anlattı. Kardeşiyle otobüste olduğunu anlatan Hancağız "Kardeşime 'bu ışıklarda zor durur' dedim. Çünkü çok hızlıydı. Araçlara kırmızı yanıyordu. Diğer otobüsler dururken bizimki geçmeye çalıştı ve kaza oldu" dedi.

'ŞOFÖR LANET OKUDU'
Kazadan sonra şoförün lanet okuyarak aşağıya indiğini ifade eden Hancağız, "Şoför, Allah cezanızı versin. Nasıl insansınız?' diyerek otobüsten indi. Yolcuları arkadan gelen otobüse bindirip gönderdi. Bir arkadaşımızla buluşacağımız için yürüdük. Bu sırada polis daha gelmemişti" diye konuştu.
Haberin fotoğrafları