kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
21 Nisan 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Haber turu

20.04.2009
Dardanel kârsız levrekten çıktı
Dardanel Önentaş Gıda, orkinos işine yoğunlaşmak için kârlılığını düşük bulduğu levrek-çipura işinden çıkma kararı aldı. Borsaya yaptığı açıklamada, bu işini 13.8 milyon TL'ye Egemarin Su Ürünleri AŞ adlı şirkete devrettiğini belirtti. Satışın yüzde 15.7'si peşin, kalanı Nisan 2010'dan itibaren 13 ayda tahsil edilecek. Şirketin 75 milyonluk cirosu içinde levreğin payının 96 bin lira (yüzde 1.3) olduğu açıklandı.

Bossa çağrı ilanına çıkıyor

Akkardan Sanayi, Sabancı Grubu'ndan 22 Ekim 2008'de devraldığı Bossa'da çağrı için bugün ilana çıkıyor. Borsaya açıklama yapan Akkardan Grubu'nun, yüzde 73.10'luk hisse alımı sonrası kalan yüzde 26.90'lık hisse için çağrı yapma yükümlülüğü bulunuyordu. Açıklamada, gazete ilanlarının bugün verileceği 22 Nisan'da da başvuruların alınacağı kaydedildi. Çağrının, 22 Ekim 2008'de 1.4120 TL'lik dolar kuru çarpılması sonucu elde edilen TL bedelden az olmaması ve bugünkü gösterge dolar kuru esas alınarak hesaplanması kararı alındığı belirtildi.

Koç'ta CEO vekili Durak oldu

Koç Holding CEO Vekilliği'ne Turgay Durak atandı. Holding'in açıklamasında, 17 Nisan tarihli yönetim kurulunda kararları doğrultusunda, Otomotiv Grup Başkanı Durak'ın CEO Vekili olarak atandığı ve Otomotiv Grubu Başkanlığı görevini de sürdüreceği bildirildi. Tayfun Bayazıt, Bankacılık ve Sigorta Grubu Başkanı olarak atanırken Dış Ticaret ve Turizm Grubu Başkanı Hasan Bengü'nün emekli olması nedeniyle bu grup Ömer Bozer'e bağlandı.