kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
16 Nisan 2009, Perşembe
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Havalar nasıl olacak? - HARİTALI

Giriş Saati : 16.04.2009 07:38
Güncelleme : 16.04.2009 22:14
Yeni Haber
Meteoroloji'den yapılan 5 günlük haritalı hava tahminleri.....
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Ağrı, Iğdır, Diyarbakır, Siirt, Mardin, Batman) ile Hatay ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güneybatı kesimlerde (Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de) 1 ila 3 derece artacak, kuzey, iç ve doğu bölgelerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), ülkenin güneydoğunda güney ve güneybatı, gece saatlerinden sonra Marmara ile güneydoğuda güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra batı bölgelerin iç kesimlerinde kuvvetlice esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ: Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Ağrı, Iğdır, Diyarbakır, Siirt, Mardin, Batman) ile Hatay ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI: Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğusu (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Yalova ve Sakarya) kısa süreli ve hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Afyon ve Kütahya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile sabah saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde Hatay ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile öğle saatlerinden sonra kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve Çankırı) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Kuzeybatısında (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve Çankırı) görülecek yağışların kısa süreli ve hafif olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; güneydoğusunda kuvvetli olmak üzere; genellikle yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah ve öğleden sonra doğusunda (Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde) kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...