kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
24 Mart 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Obama'nın Türkiye ziyareti eleştiriliyor

ANKA
Giriş Saati : 24.03.2009 11:31
Güncelleme : 24.03.2009 21:34
Yeni Haber
"Neo Con"ların yakınlığıyla bilinen Washington Times gazetesi, ABD Başkanı Barack Obama'nın Nisan'da gerçekleşecek olan Türkiye ziyaretine sert eleştirilerini sürdürüyor...
Editör Wesley Pruden imzalı yorumda "Başkan, İstanbul'da İslamcı hükümete hürmet ederek "İslam'a Saygı' göstermek için gelecek ay Türkiye'ye seyahat edecek" ifadesini kullandı ve "Medeniyetler İttifakı"nın "İslamcı gündemi" yaymayı amaçladığını da iddia etti.

Washington Times, "Emeritus editörü" Wesley Pruden imzasıyla Başkan Obama'nın Müslüman dünyasına yönelik yaklaşımı ve Türkiye seyahatını sert dille eleştirilen bir yorum yayınladı. Obama'nın gelecek ay Türkiye'yi ziyaret edeceğinin anımsatıldığı yorumda şöyle denildi:

"Ancak başkan, İstanbul'da İslamcı hükümete hürmet ederek "İslam'a Saygı' göstermek için ve İslamcı gündemini yaymak amacıyla BM tarafından desteklenen, çene çalma olayı "Medeniyetler İttifakı'na katılmak üzere gelecek ay Türkiye'ye uçuyor. İslam ile Batı'nın, hangi konularda "ittifak kurması' gerektiği ise hiç de belli değil."

Buna karşın gazete, Obama'nın, Türkiye'deki "laflama" etkinliğine katılımının kendisine "İslami ülkelere ahbap olmak istediğini ancak eğer, ifade ve din özgürlüklerinin her şeyden çok önem verildiği ABD ile yapıcı bağları ve onun saygısını istemisi halinde radikallerden kurtulması gerektiği mesajını iletmek için "mükemmel bir fırsat" verdiğini de yazdı.