kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
24 Mart 2009, Salı
Sabah
 
Haberler Spor Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Magazin Sağlık Televizyon Yazarlar Kültür Sanat
 
24 Saat
24 Saat

Recep İvedik gibi tembel torun istemem!

MERVE YURTYAPAN
23.03.2009
Gerçek hayatta dört torun sahibi olan Recep İvedik'in küfürbaz babaannesi Gülsen Özbakan: Recep İvedik gibi tembel torunum olmasın ama Şahan Gökbakar gibi torun isterim..
Herkes Gülsen Özbakan'ı, Recep İvedik'in babaannesi rolüyle tanıdı. Özellikle filmde ettiği küfürlerle izleyicinin ağzını bir karış açıkta bırakan Özbakan'ı filmi izleyenler Şahan Gökbakar'ın gerçek babaannesi sanıyor. Özbakan "Beni arayıp 'Şahan gerçek torunun, neden saklıyorsun?' diyorlar. Bu da beni çok mutlu ediyor" diye konuşuyor. İşte Özbakan'ın anlattıkları:

* 'Recep İvedik 2'den önce oyunculuk yapıyor muydunuz?
Hayır. İlk defa 'Recep İvedik' filmi sayesinde oyunculuk yaptım.

* Sizi nasıl keşfettiler?
Komşumuzun kızı bana 'Seni reklam ajansına yazdıralım' dedi. Çok doğal olduğumu düşündüğü için beni şu anda bağlı olduğum ajansa götürdü, 'Recep İvedik' projesinden bahsettiler. O dönem dişlerim henüz takılmamış, saçlarımsa boyasızdı. Beni seçmeyeceklerini düşündüm. Fakat seçmelere katılmam için ajanstan çok ısrar ettiler. Bende onları kırmayıp, Şahan Bey'le görüştüm. Doğaçlama yaptık. Olmayacak düşüncesiyle başladım bağırmaya ve sustuğumda "Aradığımız nine sensin!" dedi. Meğerse yüzlerce kişi arasından seçilmişim. O kadar insan arasından beni seçmesinin sebebini de "Beni susturabilen tek kadın oldun. Benim hakkımdan geldin. Bizim de istediğimiz buydu. Rolü biz vermedik, kendin aldın. Çok doğal bir yeteneğin var" diye açıkladı.

TORUNUMLA ATERİ OYNUYORUM
* Bundan sonra oyunculuğa devam etmeyi düşünüyor musunuz?
Evet, oyunculuğu çok sevdim. Rol yapmak çok güzel bir duygu... Keşke erken yaşlarda bu şansı yakalasaydım ama hiçbir şey için geç değil! Çok teklif geliyor ve bundan sonra kendim için en uygun olan projeyi seçeceğim.

* Filmde torununuz Recep İvedik ile oynadığınız 'PlayStation' sahneleri çok beğenildi. Peki bu filmde rol almadan önce 'PlayStation'ın ne olduğunu biliyor muydunuz?
Benim Selay Nil adında küçük bir kız torunum var. O yüzden bu tarz oyunlara yabancı değilim. Bazen onunla da ateri oynuyorum. Keşke bizim çocukluğumuzda da böyle şeyler olsaymış. Şimdiki çocuklar çok şanslı...

* Çok doğal oynamışsınız. Rolünüzü canlandırırken doğaçlama yaptınız mı?
Herkesten bu tepkileri almak beni çok mutlu ediyor. Filmde de çoğunluk doğaçlama oynadım. Kendimdeki bu yeteneğin farkında değildim. Filmi izleyenlerin verdiği tepkilerden sonra yeteneğimin farkına vardım. Ben normalde de çok esprili biriyim. Mesela; filmde kullanılan ve izleyicilerin çok güldüğü 'Hangi mandıradan aldık seni' repliği doğaçlama oluştu.

* Filmde Recep İvedik'e olan benzerliğiniz de uzun süre konuşuldu. Gerçek hayatta sizi görenler tanıyabiliyor mu?
Yolda görenler bazen çevirip 'Şahan gerçek torununuz mu?' diye soruyorlar. Sanırım bunun nedeni beyaz ten ve mavi gözler... Bazen şaşırtıcı olaylar da başıma geliyor. Beni arayıp "Neden gerçek torunun olduğunu bizden saklıyorsun?" diyenler bile var.

GÜLSEN ÖZBAKAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ARGO KELİME KULLANMAM!
* Recep İvedik gibi bir torununuz olmasını ister miydiniz?
Recep çok sempatik, yardımsever, içten ve dürüst bir karakter... Fakat bunun dışında çok tembel. Benim üçü erkek, bir kız dört tane torunum var. Torunlarımın hayatlarında çalışkan ve başarılı olmalarını isterim. Recep İvedik gibi bir torunum olmasını istemem. Ama Şahan Gökbakar gibi bir torunum olmasını çok isterim. Zaten o da benim manevi torunum oldu.

* Size 'süper babaanne' diyorlar. Gerçek hayatta da rolünüze benzer yanlarınız var mı?
Evet var. Ben de Recep İvedik'in babaannesi gibi kızdığım zaman, torunlarıma bağırabiliyorum. Fakat karakterdeki gibi torunlarıma karşı argo kelime kullanmıyorum. Ben çok daha ılımlı ve sevecen bir anneanneyim. Benim için torunlarım her şeyden önce gelir. Yani onlar için yaşıyorum diyebilirim.
Haberin fotoğrafları