kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
17 Şubat 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat
Nokia E55 yaz aylarında piyasaya çıkacak. 3.2 mp bir kamerası olan cihazın fiyatı vergisiz 265 euro. Olli Pekka Kallasvuo

Akıllı telefonda şarj süresi 1 aya çıkarıldı

Timur SIRT
16.02.2009
Nokia, Barselona'da tanıtılan E55 ile şarj bekleme süresini 1 aya taşırken, e-postada gmail, msn, hotmail gibi bireysel kullanıcıları da kapsama aldı..
Akıllı telefonların şarj süresi Nokia E55 ile 1 aya uzarken gövdeleri incelip cepte yer kaplamıyor. Nokia yeni e-posta servisi Ovi ile tüm posta kutularını bir araya topluyor Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia yeni E55 akıllı cep telefonu ile şarj cihazı aramayı unutturuyor. Telefonun şarj süresini 1 aya kadar çıkarıyor. Barselona'da 16'cısı düzenlenen Mobile World Congress'de (Dünya Mobil Kongresi) yapılan basın toplantısında tanıtılan Nokia E55 şarj bekleme süresini 1 ay gibi şarj cihazını unutturan süreye taşırken e-posta hesaplarını da yeni posta kutusunda topluyor. Yeni Ovi e-posta hizmeti gmail, msn, hotmail gibi bireysel kullanıcıları da kapsıyor. Nokia CEO'su Olli Pekka Kallasvuo Ovi hizmetlerinden sadece kurumsal kullanıcıların yanı sıra bireysel kullanıcıların hizmetine sunduklarını söyledi.

TEK TUŞLA TÜM POSTALAR
Nokia'nın Barselona'da tanıttığı bir diğer yeni model ise E75 oldu. Önümüzdeki aydan itibaren satışa sunulması beklenen E75'in fiyatının 375 Euro düzeyinde olması bekleniyor. Nokia'nın Barselona'da akıllı cep telefonları üzerinden e-postalara ulaşımı kolaylaştıran Ovi Mail oldu. Ovi mail, sayıları bine ulaşan farklı e-posta hesabı hizmetlerinin tamamına tek bir noktadan ulaşma imkanı veriyor. Nokia Başkan Yardımcısı Kai Oistamo, durgunluğa karşı bu dönemde mobil donanımlara odaklandıklarını söyledi.