kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
11 Şubat 2009, Çarşamba
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Yabancılar Sultanahmet Köftecisi ile ortaklık arıyor

KERİM KARAKAYA
10.02.2009
Yabancı yatırımcılar Türkiye'nin ilk restoran zincirlerinden olan Sultanahmet Köftecisi'nin kapısını aşındırıyor. 23 ilde 80 şubesi bulunan şirket, yabancılarla ortaklık için masada pazarlık yapıyor..
Yabancı yatırımcılar yeni ortaklıklar için Türkiye'deki araştırmalarını hızlandırırken, gözünü gıda sektörüne dikti. Son yıllarda sağladığı başarılı büyüme stratejisi ile dikkat çeken Sultanahmet Köftecisi de yabancıların radarına girdi. Edinilen bilgiye göre bir süredir yabancılarla ortaklık anlaşması için masada olan Sultanahmet Köftecisi anlaşmaya yakın . Kulislerde, yerli sermaye ile kurulmuş ilk fast-food (hızlı tüketim) zinciri olan Sultanahmet Köftecisi'nin ortaklıkla ilgili görüşmeleri bu yıl ortasına kadar tamamlabileceği belirtiliyor. Alınan bilgiler adı açıklanmasa da şirket yönetiminin yabancılarla masada olduğu. Henüz net bir anlaşma yok diyen bir yetkili "Hâlâ masadayız. Görüşmeler devam ediyor. Yabancıların bir ilgisi var. Ama henüz net bir gelişme sağlanmadı." dedi. Bu arada 23 ilde 80 şubesi bulunan Sultanahmet Köftecisi, gelecek yıl için hedeflerini büyüttü. Şirket, 2010'da 60 yeni şube daha açmayı, Türkiye'de 6 ilde daha operasyonlarına başlamayı planlıyor.

GÖZÜ YURTDIŞINDA
Sultanahmet Köftecisi, Türkiye'deki büyüme stratejisinin ardından gözünü yurtdışına çevirmişti. Moskova Ramstore'da açtığı şube ile Rusya pazarına giren ünlü köftecinin yeni hedefinde Polonya var. Doğu Avrupa'da büyümeye devam etmek isteyen şirketin Ortadoğu pazarına yönelik araştırmaları ise sürüyor. Şirket tüm bu büyüme planları gerçekleştirebilmek için finansman desteğine ihtiyaç duyarken yabancıların da ilgisinin yoğun olduğu belirtiliyor.
Haberin fotoğrafları