kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
10 Şubat 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Hollywood için 'referans' aldı

Özlem ESMERGÜL - MAGAZİN
10.02.2009
İki Hollywood filminde küçük rol üstlenen Didem Erol, daha iyi roller için ünlü yönetmen Bruce Bresford'tan referans mektubu aldı..
Başrolünü ABD'li ünlü aktör David Carradine'in üstlendiği "Verici" (The Donor) adlı filmdeki minik rolüyle 9 yıl önce Hollywood'da sinemaya başlayan manken Didem Erol, oyunculuk kariyerini geliştirmeye karar verdi. Cannes gibi büyük festivallerde düzenlenen partilere katılarak ünlü sinemacılarla tanışan; Sharon Stone, Paris Hilton gibi ünlülerle sohbet edip fotoğraf çektirme olanağı yakalayan Erol, en son Bruce Bresford'un yönettiği "The Contact"de yine küçük bir rol almıştı. Güzel manken Morgan Freeman ve John Cusack gibi Hollywood yıldızlarıyla çalışma fırsatı yakalamıştı. Yurtdışında "Dana Flynn" adını kullanan Erol, daha büyük projelerde yer almaya kafaya koyup eski yönetmeni Bruce Bresford'tan referans mektubu aldı. "Bayan Daisy'nin Şoförü" filmiyle Türkiye'de tanınan ve iki kez Oscar'a aday gösterilen ünlü yönetmen eski oyuncusu için yazdığı referansta Erol'dan övgüyle bahsetti.

'HER ROLÜN KADINI'
Bresford "Dana Flynn" için şunları yazdı: "Başrollerini Morgan Freeman ve John Cusack'ın oynadığı filmimde ufak bir rol oynadı. Kendisi bende işini iyi bilen, başarılı bir oyuncu izlenimi uyandırdı. Sette çalışılması hem sevimli hem de yardımcı ve rolüne iyi hazırlanmış olarak geldi. Tek üzüldüğüm nokta bu filmde ona muayyen daha büyük bir rol veremeyişimdir. Yer aldığı her prodüksiyona kredi sağlayacağına ben eminim" dedi.
Haberin fotoğrafları