kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
1 Şubat 2009, Pazar
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Havalar soğuyacak - HARİTALI

Giriş Saati : 01.02.2009 08:53
Güncelleme : 01.02.2009 21:04
Yeni Haber
Yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey ve doğu kesimler ile yarın(Pazartesi) İzmir ve Aydın çevreleri aralıklarla yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, kuzeybatı ve güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

ÇIĞ RİSKİ: Doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının, eski kar örtüsünün bulunduğu yüksek ve eğimli bölgeleri çığa elverişli hale getirebileceğinden, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) ile Doğu Anadolu bölgesinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

ANTALYA'DA GÜNEŞLİ HAVA

Antalya'da yağış ve fırtınanın ardından etkili olan güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar, sahilleri ve parkları doldurdu.

Antalya'da gece yağan yağmurun ardından, sabah güneşli hava etkili oldu.

Çok sayıda vatandaş, Konyaaltı sahilinde güneşlendi, gezinti ve spor amaçlı yürüyüş yaptı. Otellerde kalan bazı Rus turistler de Konyaaltı sahilinde denize girmeyi tercih etti.

Öte yandan, Antalya ve çevresinde 29 Ocakta etkili olan şiddetli fırtına ve dev dalgalar nedeniyle tahrip olan, kaldırımı çöken Konyaaltı sahilindeki Akdeniz Bulvarı'nın Liman-Şehir merkezi istikameti trafiğe kapatıldı.

Yoldaki yaya kaldırımına da yayaların geçişinin tehlikeli olabileceğine ilişkin çok sayıda uyarı levhası konuldu ve yolun tahrip olan kesimi emniyet şeridi altına alındı.

Ancak uyarılara rağmen bazı vatandaşların çökme meydana gelen kaldırımda yürüdükleri görüldü.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, AA muhabirine, 29-31 Ocak arasında Antalya'da metrekareye 101 kilogram yağış düştüğünü söyledi.

Bugün ölçülen hava sıcaklığının 17, deniz suyu sıcaklığının ise 19 derece olduğunu belirten yetkililer, yarın sabah saatlerinde görülecek hafif yağmurdan sonra hafta boyunca açık bir havanın beklendiğini kaydetti.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...