kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
27 Ocak 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

'Matrix' Uğur bakışıyla kaşığı eğiyor

İHA
Giriş Saati : 27.01.2009 11:37
Güncelleme : 27.01.2009 21:53
Yeni Haber
Adana'da 6 yaşında izlediği Matrix filminden etkilenen 16 yaşındaki Uğur Güher, biyoenerjiyi kullanarak kaşığı eğip şişeyi duvarda durduruyor.

Güher, aynı yöntemle baş ağrısı, migren ve bel fıtığı hastalıklarını yok ettiğini iddia ediyor. Yönetmenliğini Larry And Wachowski'nin yaptığı, başrollerinde Keanu Reeves, Carrie Ann Moss ve Laurance Fishburne'nin oynadığı Matrix filmini izleyen Uğur Güher'in hayatı değişti. Gösterime girdiği andan itibaren tüm dünyada yankı uyandıran ve tartışmaları da beraberinde getiren Matrix filmi bugün 16 yaşında bir lise öğrencisi olan Uğur Güher'in hayatına yön verdi.

6 yaşındayken izlediği filmde yaşanan kaşık eğme sahnesini hiç unutamayan Güher, filmde çocuğun kaşığı nasıl eğdiğini sorduğunda 'Aslında kaşık yok' diye cevap vermesinden çok etkilendiğini belirtti.

Güher, filmde insanın bir şeye yoğunlaştığı an içindeki biyoenerji ile her şeyi yapabileceğini anladığını söyleyerek, "Filmi izledikten sonra yoğunlaşarak biyoenerjimi bir yerde toplayarak ben de sürekli kaşığı eğmeye çalıştım. Ancak kaşığı eğme işlemini bir türlü yapamadım. Televizyonlarda bunu yapanları izledim, internetten bilgi topladım, ama bir türlü yapamadım" dedi. Güher, Matrix filminden sonra tamamen biyoenerjisini yoğunlaştırmaya uğraştığını anlatarak, "Matrix filminin üzerinden 9 yıl geçmişti, ben sürekli deniyordum ama yapamıyordum. Ancak geçen yıl rüyamda uzun boylu, beyaz takım elbiseli bir erkek gördüm. Bana rüyamda biyoenerjiyle nasıl kaşık eğeceğimi anlattı. İyice yoğunlaşmam gerektiğini, biyoenerjimi bir yerde toplamam gerektiğini söyledi. Daha sonra sabah kalktım ve rüyamda gördüğüm kişinin dediklerini uyguladım. Elime kaşığı aldım, iyice yoğunlaştım,
biyoenerjimi elimde topladım ve kaşığı eğmeyi başardım" diye konuştu.

9 yıl uğraştıktan sonra yaklaşık 1 yıldır yemek ve çay kaşığını eğdiğini belirten Güher, "Kaşığı elime aldığımda bütün enerjimi elime getiriyorum ve elimde kendi kendine ısınıyor. O zaman elime enerjinin geldiğini hissediyorum. Enerji geldiği zaman da onu kaşığa doğru yönlendiriyorum. Böylece kaşık ısınıyor ve kolayca eğiliyor. Çay kaşığını ise avucumun içine koyarak onu organım gibi hissetmeye çalışıyorum. Onu organım gibi hissettiğim zaman kaşık kendi kendine eğiliyor" dedi. Kaşığın yanı sıra pipeti dokunmadan hareket ettirdiğini ifade eden Güher, şöyle devam etti: "Biyoenerji ile aslında çok şey yapabilirim, ama ben ancak bu kadarını biliyorum. Kaşık eğmenin yanı sıra hiçbir şey kullanmadan bir şişeyi düz duvarda tutabiliyorum. Enerjimin hepsini şişeye ve duvara vererek şişenin duvarda kalmasını sağlıyorum." Güher, kaşık eğme, şişeyi duvarda tutmanın yanı sıra biyoenerjiyle insanlara da faydalı olduğunu ileri sürerek, "Biyoenerjiyi insanların rahatsız olduğu bölgeye koyup, enerjiyi buraya vererek rahatsızlığın yok olmasını sağlıyorum. Örneğin baş ağrısı ve migren ile bel fıtığı hastalıklarını yok edebiliyorum. Başı ağrıyan birisinin kafasına elimi koyarak, biyoenerjimi ona aktararak ağrısını gideriyorum" şeklinde konuştu. Elektrikli aletlerin yanına geldiği zaman kendisini elektrik çarptığını anlatan Güher, biyoenerjisini olumlu işlerde kullanmak istediğini belirterek, "Büyüklerimin bana sahip çıkmasını istiyorum. Ben biyoenerjiyi ülkem için kullanmak istiyorum" dedi.