kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
24 Ocak 2009, Cumartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat
Trabzon'dan sonra Rize'ye geçen Erdoğan İyidere ilçesinde partililer tarafından karşılandı. Otobüsten inen Erdoğan gençlerle horon oynadı.

DTP kalesi Arzu'nun

Göksel ÇAĞLAV- Bülent AYDEMİR
23.01.2009
Diyarbakır'da milletvekili Kutbettin Arzu'yu aday gösteren Erdoğan, İzmir'i de Aksoy'a teslim etmişti..
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, DTP'nin kalesi Diyarbakır'a milletvekili Kutbettin Arzu'yu aday gösterdi. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan İzmir milletvekili Taha Aksoy ile birlikte AKP'nin milletvekili başkan adayları böylece 2 oldu. Dün Trabzon'da ilk olarak TOKİ'nin toplu konut açılışlarına katılan Erdoğan, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili eleştirilere yine sert çıkarak, "Türkiye'nin ilerlemesinin, kalkınmasının, büyümesinin önündeki engeller kalktıkça birileri ciddi şekilde rahatsız oluyor. Arı kovanına çomağı soktukça birileri ciddi manada rahatsız oluyor'' dedi. 2004'te Trabzon'u CHP'ye kaptıran ve daha sonra bölgeye yaptığı her gezide boynuna Trabzonspor kaşkolu takarak poz veren Erdoğan, dün de bordo mavili kravat taktı. Daha sonra partisinin 19 Mayıs Spor Salonu'nda düzenlediği toplantıya katılan Erdoğan Diyarbakır milletvekili Kutbettin Arzu'nun, Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkan adayı olduğunu açıkladı.

'TREN HIZLI GİDİYOR'
Erdoğan, defalarca gittiği Diyarbakır'ın yerel yönetimler noktasında "Maalesef terk edilmiş bir yanının'' olduğunu ifade ederek, "Burada ne yazık ki kimlik siyaseti yapılıyor. Benim Kürt kökenli vatandaşlarım burada istismar ediliyor. Benim Kürt kökenli vatandaşlarımı istismara kimsenin hakkı yok" dedi. Erdoğan TRT'nin 24 saat Kürtçe yayın yaptığına dikkati çekerek "Bazı üniversitelerde Kürt dili ve edebiyatı üzerine bazı bölümlerin açılacağını" söyledi. "Bu tren hızla yoluna devam ediyor. Bu trenden inenler bir daha kolay kolay binme fırsatı bulamazlar. Çünkü bizi yakalayamazlar. Tren hızlı gidiyor" diyen Erdoğan, belediye başkan adaylarını Ardahan'da Faruk Köksoy, Hatay'da Lütfü Savaş, Artvin'de Orhan Yazıcı, Giresun'da Hurşit Yüksel, Gümüşhane'de Ercan Çimen, Sinop'da Hamza İnce ve Ordu'da Ayşe Bahar Çebi olarak açıkladı.