kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
14 Aralık 2008, Pazar
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Yaralı oğlunu uçağa binemeden kaybetti

ANKARA
13.12.2008
Kerkük'teki saldırıda yaralanan Irak vatandaşlarından 13'ü Cumhurbaşkanı Gül'ün girişimiyle Hava Kuvvetleri'ne ait ambulans uçakla Ankara'ya getirildi. 14. yaralının uçağa binemeden öldüğü belirtildi..
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün girişimiyle, Kerkük'teki bombalı saldırıda yaralanan 13 Irak vatandaşı, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait ambulans uçakla Ankara'ya getirildi ve çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Yaralıların gelmesiyle birlikte acı hikâyeler de ortaya çıktı. Saldırıda gözünden ve karnından yaralanan 15 yaşındaki kızı ile başından yaralanan eşine refakat etmek için gelen Ayhan Bayraktar, oğlunun uçağa binmeden hemen önce hayatını kaybettiğini söyledi. Getirilen yaralılar arasında 2.5 yaşındaki Merva Samed Rıza da var. Etimesgut Askeri Havaalanı'na inen ambulans uçakla gelen yaralılardan Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan bir kişinin durumunun yolda ağırlaşması üzerine acil serviste müdahalede bulunulduğu, daha sonra da yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mahmut Koç, kafa ve vücut travması bulunan hastaların ortopedi, genel cerrahi ve beyin cerrahisi bölümlerinde tedavi edileceğini bildirdi. Yaralılardan Adnan Bayraktar'ın eşi Ayhan Bayraktar'ın açıklamaları ise herkesi üzüntüye boğdu. Bayraktar, 15 yaşındaki kızı Gülsen'in gözünden ve karnından, eşinin ise başından yaralandığını söyledi. 14 yaşındaki oğlu Mustafa Bayraktar'ı ise Türkiye'ye getirilmek üzere uçağa binmeden hemen önce kaybettiklerini belirten Bayraktar, "Irak'ta imkân olmadığı için buraya geldik. İnşallah anavatanımıza bizi sağ gönderirsiniz'' diyerek, yetkililere teşekkür etti

'EN İYİ ŞEKİLDE BAKILSIN'
Köşk kaynakları, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, yaralıların en iyi koşullarda tedavi görmeleri için talimat verdiğini kaydetti. Yaralılar ve refakatçilerin karşılanması için hastanelerdeki hazırlıklar tamamlanırken, tercümanlar da hastanelerde bekledi. Cumhurbaşkanı Gül, saldırının ardından Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'ye mesaj göndererek, yaralıların Türkiye'de tedavisi için her türlü yardıma hazır olunduğunu, bu amaçla bir ambulans uçağın ve tıbbi personelin harekete geçirilmek üzere hazır tutulduğunu kaydetmişti. Kerkük'te bir restoranda perşembe günü düzenlenen bombalı intihar saldırısında 55 kişi hayatını kaybetmiş, 100 civarında kişi yaralanmıştı.
Haberin fotoğrafları