kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
6 Aralık 2008, Cumartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Evlatlık verilen bebeğini 14 ay sonra geri istedi

Ali FİLİZKAN /SABAH
06.12.2008
Yasemin Asılbaş'ın ayrıldığı eşi çocuğunu istemedi, sığındığı akrabası da evlatlık verdi. Yasemin ve babası bebeğin peşine düştü. Evlatlık veren akraba, "Para koparmak istiyorlar" dedi..
Manisalı 27 yaşındaki Yasemin Asılbaş, 14 ay önce hamileyken eşinden boşanıp 3 yaşındaki oğlu Efecan'ı da alarak babasının evine döndü. Ancak babası karnındaki bebeğini aldırmasını istedi. Bebeğini aldırmak istemeyen genç kadın da yakınları olan Veli Küçük'e sığındı. Genç kadının iddiasına göre Küçük, doğumdan sonra bebeği, hastane masraflarını karşılayan İzmirli bir aileye evlatlık olarak verdi. Genç kadın babasına da bebeğin ölü doğduğunu söyledi. Ancak gerçeği öğrenen dede Selami Asılbaş, bebeği geri istedi. Genç kadın ve babası da bebeğin peşine düştü. Kendi iddiasına göre, Küçük'e bebeğini geri almak istediğini söyledi.

'BENDEN 5 BİN YTL İSTEDİ'
Ancak olumsuz yanıt aldı. Savcılığa başvurarak bebeğinin bulunmasını isteyen genç kadın, bebek doğduktan sonra hastaneden çıkarlarken Veli Küçük'ün kendisine bir belge imzalattığını öne sürerek, "Sonra da bebeği bu aileye teslim etti. Geri istediğimde bana doğum ve doktor masrafları karşılığında bebeği aileye verdiğini eğer 5 bin YTL para verirsem bebeği bana geri getireceğini söyledi" dedi. Küçük, "Babası istemeyince uzaktan akraba olduğumuz Yasemin Asılbaş bize sığındı. Doğum yaklaşınca hastane buldum. Bana çocuğu istemediğini ve evlatlık verebileceğini söyledi. Hastane ve doktor masrafları karşılığında bebeği İzmirli bir aileye teslim etti. Onlar da bebeğin nüfusunu kendi üzerlerine çıkardılar. Üzerinden 10 ay geçti. Şimdi mali durumları bozulunca bebeği istiyorlar. Aslında onlar bebeğin değil bebeğin verildiği aileyi öğrenip para koparmak istiyorlar. Benden de 20 bin YTL istiyorlar" dedi.
Haberin fotoğrafları