kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
6 Aralık 2008, Cumartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Bayramda hava nasıl olacak?

Giriş Saati : 06.12.2008 09:39
Güncelleme : 06.12.2008 22:31
Yeni Haber
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Edirne, Çanakkale, Gökçeada, Bozcaada, Balıkesir'in Edremit ve Ayvalık ilçeleri ile İzmir il geneli ve Dikili çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah saatlerinde iç bölgelerde yoğun olmak üzere, yurdun iç ve doğu kesimlerinde İç Ege (Afyon, Uşak ve Kütahya), Göller Yöresi (Isparta ve Burdur), İç Anadolu (Konya, Kayseri ve Sivas başta olmak üzere bölge geneli), Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Kastamonu, Gümüşhane, Çorum, Amasya ve Tokat), Doğu Anadolu'nun batısı (Tunceli, Erzincan, Malatya ve Elazığ) ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde (Diyarbakır, Batman ve Siirt)] sis bekleniyor.

Hava sıcaklığı yurt genelinde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu, yurdun kuzeybatı kesimlerinde güneybatı, güneydoğu kesimlerinde ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

BAYRAM YAĞIŞLI VE SOĞUK GEÇECEK

Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, bayramın ilk günü yurdun büyük bölümünde yağış beklendiğini ve Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava ile sıcaklıkların yurt genelinde 6-8 derece düşeceğini bildirdi.

Çağlar, düzenlediği basın toplantısında, bayramda yurt genelindeki hava durumuyla ilgili bilgi verdi.

Arife günü yurdun batı kesimlerinin Orta Akdeniz'den gelen yağışlı havanın etkisine gireceğini anlatan Çağlar, bayramın ilk günü ise yurdun büyük bölümünde yağış beklendiğini ve Balkanlar üzerinden gelen soğuk havayla birlikte sıcaklıkların yurt genelinde 6-8 derece düşeceğini dile getirdi.

Çağlar, yağışların yağmur ve sağanak şeklinde olacağını, gece saatlerinde ise Bolu-Kastamonu-Düzce hattında karla karışık yağmur beklendiğini söyledi. Bayramın 2. günü yurdun batı kesimleri hariç büyük bölümünde yağışların devam edeceğini bildiren Çağlar, iç kesimlerde karla karışık yağmur, kuzey batı kesimlerde ise kuvvetli rüzgar beklendiğini belirtti.

Kurban bayramının 3. günü, yağışların doğuya kayacağını ifade eden Çağlar, yurdun batı kesimlerinin parçalı bulutlu, orta ve doğu kesimlerinin karlı, kıyı kesimlerinin ise yağmurlu geçmesini beklediklerini söyledi. Çağlar, batı bölgelerinde hava sıcaklıklarının 1-3 derece artacağını, doğuda ise azalacağını bildirdi.

Bayramın son günü ise yurdun büyük bölümünde yağış beklenmediğini belirten Çağlar, Kars-Ardahan-Ağrı hattında kar beklendiğini, iç ve batı kesimlerde sis görüleceğini, sıcaklıkların batı kesimlerde artacağını ifade etti.

Çağlar, Cuma gününden itibaren yurdun yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini, Cumartesi ve Pazar günleri ise iç ve batı kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde yağış beklendiğini kaydetti.

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'DE HAVA DURUMU

Mehmet Çağlar, bayramın ilk günü hava durumunun Ankara'da yağışlı 6-8 derece, İstanbul'da yağışlı 8-10 derece, İzmir'de parçalı bulutlu 11-14 derece olacağını bildirdi.

Bayramın ikinci günü ise hava durumunun Ankara'da karlı 0-4 derece, İstanbul'da yağışlı 5-8 derece, İzmir'de parçalı bulutlu 6-12 derece olacağını anlatan Çağlar, bayramın 3. günü ise Ankara'nın sağanak yağışlı 3-5 derece, İstanbul'un parçalı bulutlu 4-10 derece, İzmir'in de parçalı bulutlu 4-13 derece olmasının beklendiğini kaydetti.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...