kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
6 Aralık 2008, Cumartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Kart çetesinde İranlı güzel

Ferit ZENGİN - SABAH
05.12.2008
Sahte kredi kartlarıyla 2 milyonluk vurgun yapan çete çökertildi. 14 kişi gözaltında. Bunlardan biri de, İranlı manken Pirayesh..
İsmi, Kurtlar Vadisi dizisinin oyuncusu Necati Şaşmaz ile aşk dedikodularına karışan İranlı manken Elnaz Pirayesh, 6 ayda 2 milyon YTL'lik vurgun yapan dolandırıcılık çetesi üyesi çıktı. Güzel manken kardeşi Ali ile gözaltına alındı. Çete üyelerinin Dubai tatili planlarken yakalandığı öğrenildi. İstanbul Bilgi Suçları ve Sistemleri Polisi, bir çetenin sahte kredi kartı yaptığı ihbarı üzerine 2 ay önce iz sürmeye başladı. Çetenin liderliğini internet dolandırıcılığından 2006'da Antalya'da yakalanıp cezaevine konan ve 302 yıl hapis cezası alan Veysel Balkan'ın eşi Deste Balkan'ın yaptığını belirledi.

2 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OPERASYON
Çetenin banka müşterilerine ait hesap bilgilerini yurtdışındaki çetelerden satın aldığı ve kredi kartı basıp, pırlanta ve ziynet eşyası satın aldığı belirlendi. 2005'de Marmaris'te düzenlenen Miss Pearl Of The World Yarışması'nda İran'ı temsil eden Elnaz Pirayesh'in, sahte kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde müşteri olarak kullanıldığı da ortaya çıktı. 6 ayda 2 milyon YTL'lik vurgun gerçekleştiren 14 kişilik dolandırıcılık çetesine yönelik düğmeye basan polis, 2 Aralık günü İstanbul ve Manisa'da eşzamanlı operasyon düzenledi. Baskında, çete lideri Deste Balkan da dahil 14 kişi gözaltına alındı.
Haberin fotoğrafları