kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
2 Aralık 2008, Salı
Sabah
 
Haberler Spor Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Magazin Sağlık Televizyon Yazarlar Kültür Sanat
 
24 Saat
24 Saat

Tülin Özen: Cennet'le tanıştığım için çok mutluyum

01.12.2008
Beyaz Gelincik'te canlandırdığı 'Meryemce' karakteriyle tanınan ve son olarak da Nurgül Yeşilçay ile beraber kamera karşısına geçtiği 'Vicdan' filmiyle adından söz ettiren Tülin Özen, 'Cennetin Çocukları'nda 'Cennet' karakteriyle izleyicinin karşısına çıkıyor. Farklı dertleri olan insanların öyküsünü anlattıklarını söyleyen güzel oyuncu, "Zenginliği olan bir hikaye. Benim canlandırdığım karakter ise kararlı ve heyecanlı bir kadın. 'Cennet'le tanıştığım için çok memnunum. Umarım izleyenler de memnun olur" diyor.

* 'Cennetin Çocukları'nda yer almayı neden kabul ettiniz?
Hikayede farklı dertleri ve hayattan farklı beklentileri olan, farklı sosyal çevrelerden gelen karakterler yer alıyor. Ve bu insanların birbirine karşı hissettikleri bazı duyguları, birbirlerinden bazı beklentileri var. Gerçekten da zenginliği olan bir hikaye...

UMUT VEREN BİR DİZİ
* Nasıl bir dizi olacak?
'Cennetin Çocukları'nın içinde birçok insanın hayat mücadelesi var. Ama aynı zamanda da en zor anlarda bile bir umuda sarılabileceğimizi ve güçlü olabileceğimizi hatırlatan bir dizi olacak.

* Dizide 'Cennet' karakterini canlandırıyorsunuz. 'Cennet'in hikayesini biraz anlatır mısınız?
'Cennet'in başından talihsiz bir evlilik geçmiş ve sonrasında hapse girmiş. Beş sene sonra bu kadın hapisten çıkıyor ve çocuğunu yeniden kazanma mücadelesine girişiyor. Yani hayata çok güç koşullarda yeniden başlayan, kararlı ve heyecanlı bir kadın Cennet.

* Beyaz Gelincik'in ardından bir yıldan fazla hiçbir dizi projesinde yer almadınız. Neden?
'
Beyaz Gelincik' dizisi iki sene devam etti ve dizi dışında da yapmak istediğim başka projelerim vardı. Tiyatro, dans ve sinemayla dolu bir buçuk sene geçirdim.

* O dizide 'Meryemce' karakteriyle herkesin beğenisini kazanmıştınız. Peki izleyenler 'Cennet'i de sevecek mi sizce?
İzleyicinin ne düşüneceğini tabii ki bilemem ama ben Cennet'le tanıştığım için çok memnunum. Umarım izleyenler de benim kadar memnun olur.

* 'Cennet'i kafanızda yaratmak için bir ön hazırlık geçirdiniz mi?
Yönetmenimiz Faruk Teber'le okuma provaları yaptım. 'Cennet'in tavrını ve diğer karakterlerle ilişkilerini birlikte oturtmaya çalıştık.

* Partneriniz Cansel Elçin'le daha önceden tanışıyor muydunuz?
Cansel Elçin'le benim oynadığım 'Meleğin Düşüşü' filminin çekimlerinde tanışmıştık. Cansel o zaman yönetmenimiz Semih Kaplanoğlu'nu ziyarete gelmişti.

* Kendinizi ekranda izlerken neler hissediyorsunuz?
Aslında fazla bir his beslemiyorum kendime karşı. Genel olarak oynamayı tasarladığım şeylerin ne kadarı, nasıl görünmüş ve ekrana yansımış ona bakıyorum.