kapat
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
Okur Temsilcisi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
7 Kasım 2008, Cuma
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Van'da Obama kutlaması!

Giriş Saati : 07.11.2008 17:00
Güncelleme : 07.11.2008 17:41
Yeni Haber
Van'ın Gürpınar ilçesi Çavuştepe köyünde, Amerika'nın 44. Devlet Başkanı olan Barack Obama için 44 kurban kesildi.

Köylüler, Obama'ya dünyadaki savaş ve terörü durdurması çağrısında bulunarak, Beyaz Saray'a, şefkat ve umudun simgesi olarak ünlü Van kedisi göndereceklerini söyledi.

KUTLAMADAN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Köylüler, cuma namazından sonra köy meydanında Obama için 44 koyun kurban etti. Obama'nın dedesi Müslüman olduğu için kurban kestiklerini dile getiren köylüler, Obama'dan dünyayı kasıp kavuran ekonomik kriz ve savaşların durdurmasını istedi. Kurbanlıkların kesildiği alanda 'İçimizden birisin', 'Obama Vanlılar seni seviyor', 'Sen dünyanın kaderini değiştirecek adamsın' şeklinde posterler açan köylüler Obama'ya olan sevgilerini dile getirdi.

Köylüler adına basın açıklaması yapan Abdulkerim Kulaz, Barack Obama'nın ABD'nin yeni başkanı seçilmesinin, dünyada yaşanan demokrasi harekatının en bariz örneği olduğunu belirtti.

Fakir bir ailenin çocuğu olarak, çalışma ve yaşam azmiyle zorlu yolda bu zaferi kazanan Obama'yı kutladıklarını ifade eden Kulaz, "Kendisine duymuş olduğumuz sevgiyi ifade etmek için ve ABD'nin 44. başkanı olması vesilesiyle 44 kurban keserek başarısını kutlamak istedik. Türkiye halkının başından beri Obama'yı destekliyor olması da kendisine duyduğumuz sevgiyi körüklemiştir. Umarız dünya kardeşliği için savaşsız ve kaossuz bir barış ortamı için çaba sarf edecektir." dedi.

Obama'yı Van'a davet eden Kulaz, köylüler olarak şefkat ve umudun simgesi olan bir Van kedisini kendisine hediye etmek üzere Beyaz Saray'a göndereceklerini kaydetti.

Yapılan basın açıklamasından sonra davul zurna eşliğinden halay çekerek eğlenen köylüler, ardında kurbanlarını kesti.Köyde toplanan 60 kişi, kurban etinden yapılan kavurma pilav yemeğini yedi.Kurbanlık etin, fakirlere de dağıtılacağı belirtildi.

CİHAN