kapat
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
Okur Temsilcisi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
4 Kasım 2008, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Kriz günlüğü

03.11.2008
Commerzbank'a 8.2 milyar Euro yardım
Almanya'nın ikinci büyük bankası Commerzbank hükümetten 8.2 milyar Euro (10.5 milyar dolar) sermaye yardımı ve yeniden finansman için de 15 milyar Euro'luk fon garantisi alacağını açıkladı. Üçüncü çeyrekte 285 milyon Euro zarar eden banka geçen yıl aynı dönemde 339 milyon Euro kâr açıkladı.

Ülkeler 2. paketleri açmaya başladı
Krizin etkilerini silmeye çalışan ülkeler paket açıklamaya devam ediyor. İkinci paketlerini açıklamaya başlayanlardan Almanya, 500 milyar Euro'luk ilk paketin ardından 50 milyarlık ikinci paket hazırladı. G. Kore de 130 milyar dolarlık paketine 10.8 milyarlık yenisini ekledi. Portekiz de 4 milyar Euro'luk paket açıkladı.

Lloyds TSB ve HBOS sermaye artıracak
İngiliz Lloyds TSB ve birleşme kararı aldığı HBOS, hükümet desteği ile 27.7 milyar dolarlık sermaye artırımına gideceklerini açıkladı. Lloyds TSB, mortgage kuruluşu HBOS için hisse başına 2.32 sterline anlaşmıştı.

Sırbistan IMF ile görüşme yapıyor
Sırbistan Maliye Bakanlığı yetkilisi Janko Guzijan, Sırbistan'ın merkez bankası ve IMF ile ödemeler dengesinin desteklenmesi için krediye ihtiyacı olup olmadığı konusunda görüşmeler yaptığını belirtti. Analistler kötü durum senaryosunda Sırbistan'ın 2 milyar Euro'ya kadar kredi almasının gerekebileceğini belirtiyor.

Irak Merkez Bankası gecelik faizi indirdi
Irak Merkez Bankası bankalararası gecelik faizi 1 puan indirerek yüzde 15'e çekti. Irak Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada bankanın, ülkeyi krizden korumak için gecelik faizi yüzde 16'dan yüzde 15'e çektiği belirtildi.