kapat
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
Okur Temsilcisi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
7 Ekim 2008, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Sınırsız internet bağlantısı için dev adım

Giriş Saati : 07.10.2008 12:00
Güncelleme : 07.10.2008 17:13
Yeni Haber
Dünyanın önde gelen 16 bilgi ve iletişim şirketi, her an internete bağlı ''Mobil Genişbant ürünleri'' başlığıyla yeni bir kategori oluşturmak ve WiFi bağlantıya bir alternatif yaratmak amacıyla, GSMA'nın başkanlığında bir inisiyatif altında birleşti.

Ericsson'dan yapılan açıklamaya göre, bu teknoloji, 3G mobil iletişim teknolojisi sayesinde, dizüstü bilgisayarlardan mp3 çalarlara kadar pek çok cihazın her an ve her yerde internete bağlı olmasına imkan sağlayacak. Kullanıcılar, üzerinde Mobil Genişbant logosunu gördüğü her cihazla, hiçbir ek aygıt ya da kuruluma ihtiyaç duymadan hareket halindeyken bile 3G hızında internet erişimine sahip olabilecek.

GSMA (Dünya GSM Birliği), inisiyatifi desteklemek için Mobil Genişbanta özel servis logosu yarattı. Logo sayesinde kullanıcılar, kullanıma hazır Mobil Genişbant cihazlarını kolayca ayırt edebilecek.

Dizüstü bilgisayarlara Mobil Genişbant entegrasyonu, önceden bağlantısı olmayan kamera, MP3player, buzdolabı, araba gibi cihazlara internet erişimi ulaştırmak yönündeki geniş stratejinin ilk adımı.

Katılımcılar ise dünyanın en büyük teknoloji markaları ve 760 milyondan fazla bağlantıya hizmet eden operatörler olan 3 Group, Asus, Dell, ECS, Ericsson, Gemalto, Lenovo, Microsoft, Orange, Qualcomm, Telefonica Europe, Telecom Italia, TeliaSonera, T-Mobile, Toshiba ve Vodafone.

*CEBIT BİLİŞİM FUARI'08 HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

(AA)