kapat
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
Okur Temsilcisi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
26 Eylül 2008, Cuma
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Terör örgütünde tecavüz iddiaları

Giriş Saati : 26.09.2008 11:52
Güncelleme : 26.09.2008 20:30
Yeni Haber
Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkili operasyonları sonrasında kırsal alanda büyük kayıplar veren terör örgütünün PKK'nın Avrupa gruplarındaki ''yolsuzluk'' olaylarının ardından ''tecavüz'' ve ''kürtaj'' iddiaları gündeme geldi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütünün Stuttgart sorumlusu olduğu bildirilen ''Ahmet'' kod adlı kişinin aynı şehirde yaşayan 21 yaşındaki Mardinli bir kadına ''tecavüz ettiği'' öne sürüldü. Hamile kalan kadın, ''örgüt sorumluları tarafından kürtaja zorlandığı'' gerekçesiyle Alman polisine sığınarak şikayetçi oldu.

Olayı soruşturan Alman polisince, ''Ahmet'' kod adlı örgütü mensubunun Irak'ın kuzeyine kaçtığını tespit edildi.

Alman polisi, kadının verdiği ifade doğrultusunda, ''olayı örtbas etmeye çalışarak kadını kürtaja zorladığı'' iddia edilen, terör örgütünün Almanya sorumlularından ''Çolak Hüseyin'' kod adlı Hüseyin Acar'ı Detmold'da gözaltına aldı. Polis tarafından ''yasaklı terör örgütü PKK/Kongra-Gel'de liderlik yapmak, tehdit, kürtaja zorlama'' gibi suçlardan sorgulanan Hüseyin Acar tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bu arada, terör örgütün Avrupa sorumluları arasında yer aldığı belirtilen Sabri Ok tarafından Almanya'daki örgüt kadrolarına ''polise sığınan ve kürtaj olmak istemeyen genç kadının infaz edilmesi için talimat gönderildiği'' öne sürüldü.

Hüseyin Acar'ın ifadeleri kapsamında soruşturmayı genişleten Alman güvenlik birimleri, ''tecavüz olayından sonra Irak'ın kuzeyindeki örgüt kamplarına kaçtığı'' belirtilen ''Ahmet'' kod adlı kişinin yakalanması için çalışma başlattığı bildirildi.

ÖRGÜTTEKİ ''TECAVÜZ'' İDDİALARI
Terör örgütü PKK içinde ''aşk cinsellik ve infaz olayları''nın son zamanlarda artmaya başladığı, örgütün ''yoz ilişki'' adını verdiği bu tür olayların yayılması üzerine büyük sıkıntılar yaşadığı belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda, terör örgütünün İsviçre'deki kadın örgütlenme sorumlusu ''Zekiye'' kod adlı F.O'nun ''Arap Ali'' kod adlı F.A'nın ''cinsel tacizine uğradığı'' öne sürülmüştü. Olayın duyulmasının ardından, örgüt yönetimi F.O. ve F.A. adlı kişiler hakkında infaz kararı almış, bu kişiler daha sonra ortadan kaybolmuştu.

Romanya'da yaşanan bir başka olayda ise dernek binasında nöbet tutan bir örgüt mensubu tarafından, ''Ramazan'' kod adlı A.K. ile ''Leyla'' kod adlı A.D. arasında ''gayrımeşru ilişki'' olduğu iddiası ortaya atılmıştı. Olayın ardından, ''haklarında infaz kararı alındığı'' belirtilen A.K. ve A.D. örgüte ait parayla kayıplara karışmıştı.