kapat
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
Okur Temsilcisi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
26 Eylül 2008, Cuma
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

İlk bebeğini ambulansta kucağına aldı

Giriş Saati : 26.09.2008 12:20
Güncelleme : 26.09.2008 19:17
Yeni Haber
Konya'nın Bozkır ilçesinde doğum sancıları üzerine hastaneye giden anne, doktorun izne çıkması, bebeğin de ters gelmesi nedeniyle sevk edildiği Konya'ya götürülürken ambulansta doğum yaptı.

Bozkır'da yaşayan Sariye Oğlakçı (22), artan doğum sancıları nedeniyle Bozkır Devlet Hastanesine gitti. Hastane doktoru izne çıktığı için ebelerin muayene ettiği Oğlakçı'nın, bebeğin ters gelmesi nedeniyle Konya'daki Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesine sevk edilmesine karar verildi.

Konya'ya götürülmek üzere ambulansla yola çıkan anne Oğlakçı'nın doğum sancıları arttı. Bunun üzerine ambulansta bulunan ebe yardımıyla bebeğin doğumu gerçekleştirildi. Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesinde yatan anne Sariye Oğlakçı, ilk bebeğini ambulansta kucağına almanın heyecanını yaşadığını söyledi.

İlk gittikleri Bozkır Devlet Hastanesinde doktorun izne çıktığını öğrendiklerini ifade eden Oğlakçı, ''Bunun üzerine ebeler muayene etti. Bana bebeğin ters geldiğini, bu nedenle riske girmemek için beni Konya'ya sevk edeceklerini söylediler. Sonra ambulansla Konya'ya giderken sancılarım arttı. Konya'ya ulaşamadan ambulansta doğum yaptım'' diye konuştu.

Antalya'da bir otelde çalışan eşinin de yaklaşan doğum nedeniyle memleketleri Bozkır'a geldiğini dile getiren Oğlakçı, 2 yıl önce evlendiklerini ve dünyaya gelen ilk bebeklerine Süleyman ismini verdiklerini bildirdi. Doktorlar ise dünyaya gelen erkek bebeğin ve annesinin sağlık durumunun oldukça iyi olduğunu, kısa süre içinde taburcu edilebileceğini kaydetti.

(AA)