kapat
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
Okur Temsilcisi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
20 Eylül 2008, Cumartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat
1- Kayan toprak 9 katlı binanın birinci katındaki odaya doldu. 2- Baba-oğul toprak yığını altında kalarak can verdi.

Heyelan birinci kattaki baba ile oğlunu öldürdü

Mustafa BAYRAK - Yalçın BEL SABAH
20.09.2008
Rize'de 6 kat izni verilen bölgedeki 9 katlı apartmanın ilk katı heyelan sonucu toprakla doldu. Evdeki baba-oğul can verdi..
İki cana mal olan olay Rize'nin Pazar ilçesindeki 9 katlı binanın birinci katında yaşandı. Saat 03.00 sıralarında sahura kalkan anne Yeliz Çelik (25) mutfakta yemek hazırladığı sırada, 8 aylık oğlu Efe'nin ağladığını duydu. Yatak odasında uyuyan eşi Özcan Çelik'e (27) seslenen genç kadın, bebeğe bakmasını söyledi. Bunun üzerine baba Çelik, bebeğe bakmak için çocuk odasına gittiğinde büyük bir gürültü duyuldu. Evin arka kısmındaki toprak yağmur nedeniyle kayarak odaya doldu. Mutfaktaki anne, odaya gittiğinde eşi ve bebeğinin toprak altında kaldığını gördü.

'DEREYE EV YAPMA SEL ALIR'
Genç kadın gördüğü manzara karşısında şok olurken, komşuları yardıma koştu. Talihsiz babaoğlun cesetleri komşularının yardımıyla toprak altından çıkartıldı. Çelik çiftinin 1.5 yıl önce evlendikleri öğrenildi. Bu arada minibüsü ile pazarcılık yaparak ailesini geçindiren Özcan Çelik'in arabası da toprak yığını altında kaldı. Soğuksu mahallesindeki 4'er daireli 9 katlı binanın heyelan bölgesi olması nedeniyle 6 kat imar izni olduğu öğrenildi. 1996'da meydana gelen heyelanda aynı binanın bitişiğinde 10 katlı bina heyelan sonucu yerle bir olmuş ve 2 kişi hayatını yitirmişti. Bir açıklama yapan Rize Valisi Kasım Efen ise, "Cumhuriyet Savcısı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Atalarımız ne demiş? Tepeye ev yapma yel alır, dereye ev yapma sel alır" şeklinde konuştu.
Haberin fotoğrafları