kapat
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
Okur Temsilcisi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
18 Eylül 2008, Perşembe
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat
Bir binanın çocuk arabasıyla ateşe verildiği, diğerinin ise bodrum katına yanıcı madde atıldığı belirlendi.

Türklerin oturduğu iki binayı iftarda yaktılar

Cemil ALBAY MANNHEİM
17.09.2008
Almanya'da 5 Türk ailenin oturduğu iki binada eşzamanlı yangın çıktı. İftar vakti başlayan yangında 8'i Türk 21 kişi hastanelik oldu..
Almanya'nın Mannheim kentinde 5 Türk ailenin de oturduğu iki binada eşzamanlı yangın çıktı. İftar vakti çıkan yangında ölen olmazken, aralarında Türklerin de olduğu 8'i çocuk 21 kişi dumandan etkilendikleri için hastaneye kaldırıldı. Jakob-Faulhaber caddesindeki binada oturan ve akşam saat 20.20'de yanık kokusu aldıklarını ifade eden Tanış, Şanlı, İbrahim, Destum ve Mertgan aileleri büyük panik yaşadıklarını belirtirken, "Bu yangın aklımıza Ludwigshafen'de dokuz kişinin öldüğü yangını getirdi. Büyük panik yaşadık. Yangını çabuk fark edenler hemen dışarıya çıkarken, üst katlarda oturanlar itfaiyeyi beklemek zorunda kaldı" ifadesini kullandı.

MERDİVENLER AHŞAPTI
Bodrum katına atılan yanıcı madde ile kundaklanmak istenen evde oturan Zafer Mertgan iki binanın merdivenlerinin de ahşap olduğunu belirterek "Yangın bodrum katından merdivenlere sıçramış olsaydı büyük facia olurdu" şeklinde konuştu.

POLİS: KESİN KUNDAKLAMA
Olayla ilgili konuşan Mannheim Polisi basın sözcüsü Martin Böll, "Yangının kesinlikle kundaklama olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yabancı düşmanlığı içeren bir kundaklamanın olduğunu söyleyemeyiz, çünkü evlerin birinde bir Alman da oturuyordu" dedi.