kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 31 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Bingöl'de terörist saldırı: 4 şehit

Yeni Haber
Bingöl'de askeri mevziye düzenlenen terörist saldırıda 4 güvenlik görevlisi şehit oldu, 3 güvenlik görevlisi yaralandı. Çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirildi.

PKK'lı teröristler, saat 00.30 sıralarında Yedisu İlçe Jandarma Komutanlığı'na ait mevzilerdeki nöbetçi askerlere uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Hain saldırıda 4 asker şehit düştü, 3 asker de yaralandı.

Saldırının ardından askeri birliklerin karşılık verdiği teröristler kaçarken, teröristleri yakalamak için bölgede hava destekli, geniş çaplı operasyon başlatıldı. Operasyonlarda 2 teröristin silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildiği bildirildi. Çatışmada yaralanan 3 asker, helikopterle Elazığ Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Bingöl'de askeri mevziye düzenlenen terörist saldırısında 4 güvenlik görevlisi şehit oldu. 3 güvenlik görevlisinin de yaralandığı olayda şehit olan askerler için saat 16.00'da Elazığ Askeri Hastanesi'nde tören düzenlenecek.

PKK'lı teröristler tarafından gece saat 00.30 sıralarında Bingöl'ün Yedisu İlçe Jandarma Komutanlığı'na ait mevzilerdeki nöbetçi askerlere uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu, Ordu nüfusuna kayıtlı Jandarma komando er Salim Güneş, Gaziantep nüfusuna kayıtlı ancak Hatay'da defnedilecek olan Jandarma onbaşı Yaşar Kaya, Van nüfusuna kayıtlı Jandarma er Bülent Bayram ve Kars nüfusuna kayıtlı Jandarma er Serkan Özbakır şehit olurken 3 asker de yaralandı. Yaralı Askerler Elazığ Askeri Hastanesi'nde tedavi altına alınırken şehit olan 4 asker için saat 16.00'da Elazığ Askeri Hastanesi'nde tören düzenlenecek.