kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 31 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Çakır: ''Artık MHP'nin iktidar olma zamanı gelmiştir''

Yeni Haber
MHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır, hükümetin hiçbir soruna çare bulamadığını savunarak, ''Artık MHP'nin iktidar olma zamanı gelmiştir'' dedi.

Çakır, partisinin Zonguldak'ta düzenlediği belediye başkanlığı aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, mevcut hükümetin olumlu yönlerine destek verdikleri gibi hatalarına da karşı çıkmayı sürdüreceklerini söyledi.

MHP'nin ana muhalefet partisi gibi çalıştığını, ülkenin sorunlarını da TBMM'de her zaman dile getirdiklerini belirten Çakır, şöyle konuştu:

''Ülkemizin sorunlarını biliyoruz. Tarımın ne hale getirildiğinin, fındık üreticisinin nasıl yok sayıldığının farkındayız. Mevcut hükümetin iktidarda olduğu 6 yıllık süreçte hiçbir soruna çare bulunamadı. Türk insanı için doğru olan her şeyi partimiz desteklemektedir. Artık MHP'nin iktidar olma zamanı gelmiştir. İnsanlarımızın çaresizliği siyasete malzeme yapılmamalı. Hükümetin en büyük alternatifi partimizdir. Bizim kavgayla işimiz olmaz, biz barıştan yanayız. Halkımızın oylarına ihtiyacımız var. Bizlerle beraber olmak isteyen herkese de kapımız açıktır.''

Toplantıda, MHP'nin yerel seçimlerde il genelinde belediye başkanlıklarına aday olanlardan bazıları partililere tanıtıldı.

(AA)