kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Ağustos 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

'Country tarzı' banyo yaratmanın incelikleri

Metropol hayatının içinde kendinize doğal bir ortam yaratmak isterseniz, işe banyonuzdan başlayın. Minik değişimlerle banyonuzda kır doğallığı yaşayabilirsiniz..
İLİŞKİLİ HABERLER
'Country tarzı' banyo yaratmanın incelikleri
Yıllardan beri kullandığınız banyonuzda farklılık yaratmak için büyük bir bütçe ya da vakit ayırmanıza gerek yok. Banyonuzda hem bedeninizi hem de ruhunuzu arındırmak için 'country stili'nin doğallığını kullanabilirsiniz. House Beautiful dergisinin derlediği habere göre; nostaljik ve rahatlatıcı bir banyoya sahip olmak için pratik çözümler bulabilirsiniz. İşte, banyonuzda doğa atmosferini yaratacak öneriler...

DETAYLAR ÖNEMLİ
* AHŞAP KULLANIN: Doğallığı vurgulamanın en etkili yollarından biri ahşap malzeme kullanımıdır. Banyoda country ambiyansı yaratmak için de sepet, ahşap askılıklar ve kutular çok işe yarar. Ahşap havlu rafları da doğal bir görüntü sağlar.

* VINTAGE KÜVET: Eski görünümlü ayaklı lavabo ve küvetler, country tarzının vazgeçilmezleri arasındadır. Modern çizgili bir lavabo ile nostaljik bir küveti buluşturarak harikalar yaratabilirsiniz.

* ÇİÇEKLİ PERDE: Banyonuzda pencere varsa, yer döşemesi ya da duvarlara uygun çiçekli perdeler kullanabilirsiniz. Pencere kenarına koyacağınız çiçekler de doğa ortamını şenlendirecektir.

ESKİLERİ KULLANIN
* KUŞ RESİMLERİ:
Küçük bir banyonuz varsa mutlaka duvarları değerlendirin. Çerçevelettiğiniz sempatik objelerle farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Yaban kuşlarının kara kalem çizimleri ya da ördek resimleri ortamı şenlendirir.

* HAVLU DOLABI: Eski mobilyalarınızı banyonuza uyarlayın. Mesela annenizden kalan bir dolabı, banyonun bir köşesinde havlu dolabı olarak kullanın.

* IŞIK DA ÖNEMLİ: Küçük avizeler, mumlar ve gazla çalışan fenerlerle nostaljik bir etki yaratın. Mumların büyülü etkisini de yabana atmayın.
Haberin fotoğrafları