kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 17 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Vanga 48 yıl önce de 2018 yılından itibaren trenlerin güneş enerjisi ile çalışarak uçacağını söylemişti. Bu da hibrid teknolojili araçların geliştirilmesi ve aya seyahat çalışmalarının öngörüsü olarak yorumlanıyor.

Vanga'nın Rusya kehaneti

MURAT KARPUZ
Kafkaslar'da kriz ABD-Rusya kutuplaşması doğurdu ABD'ye 2001'deki terör saldırısını 12 yıl öncesinden bilen Bulgar kâhin Vanga ölümünden iki yıl önce "Rusya bir gün dünyaya hâkim olacak" demişti.....
Gürcistan'ın ayrılıkçı bölgesi Güney Osetya'ya askeri operasyonuna Rusya'nın yaptığı müdahale Kafkaslar'da kriz doğurdu. ABD'nin devreye girmesi yle Rusya ile soğuk savaş dönemini hatırlatan kutuplaşma başladı. İşte 'şimdi ne olacak' denilen bu ortamda SABAH kehanet dosyalarını açtı. Rus dergilerinin de Vladimir Putin'in Rusya Devlet Başkanı olduğu dönemde konu ettiği Bulgar medyum Vanga'dan söz ediyoruz. 1996 yılında 84 yaşındayken ölen iki gözü kör Bulgar kâhin Vangelia Pandeva 1994'de "Vladimir'in zaferi dünyada her şeyi buzlar gibi eritecek. İklimler değişecek. Rusya ayakta kalacak. Dünyaya hâkim olacak" demişti.

'KURSK' FACİASINI BİLDİ
Özellikle şu anda Rusya Başbakanı olan ve Kafkaslar'da krizde Medvedev'i gölgede bırakan Putin'in isminin Vladimir olması bu kehanete olan merakı artırıyor. 16 yaşından itibaren çevresinde olağanüstü güçleri olan, gelecek hakkında öngörülerde bulunan biri olarak Vanga ismiyle tanınan kâhin 11 Eylül 2001'de ABD'ye El Kaide'nin düzenlediği saldırıyı daha 1989'da "Amerika'yı demir kuşlar düşürecek" diyerek haber vermişti. Vanga'yı Nazi Almanyası'nın diktatör lideri Adolf Hitler'in dahi ziyaret ettiği ve evinden üzgün ayrıldığı rivayet ediliyor. Kehanetleri arasında 2000 yılında dünya denizcilik tarihinin en büyük faciası olan Ruslar'ın Kursk denizaltısının esrarengiz bir biçimde infilak etmesi, Rusya'nın bugünlerde çıkartılması düşünülen G-8 zirvesine 10 yıl önce girmesi de var.
Haberin fotoğrafları