kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Koparmada 97, toplamda da 210 kiloyla dünya ve olimpiyat rekorları sahibi Nurcan Taylan, Pekin'de sıfır çekerek hayal kırıklığı yarattı.

Sakat Nurcan '0' çekti

2004'ün rekortmen olimpiyat şampiyonu Nurcan Taylan, halterde 48 kiloda '0' çekti Pekin'e sakat gelen ünlü sporcu, koparmada 84 kiloyu 3 denemede de kaldıramadı..
2004 Olimpiyatları'nda bayanlar halter 48 kiloda altın madalya kazanan sporcumuz Nurcan Taylan, başarısını Pekin'e taşıyamadı ve 'sıfır' çekti. Atina'da olimpiyat rekoru kıran Taylan, koparmada üç kez üst üste denediği 84 kiloyu kaldıramayarak büyük hayal kırıklığı yarattı. Oyunlara 25 gün kala sakatlandığını ve antrenman yapamadığını belirten Taylan, "Sakat olduğumu bilerek çıktım. Benden bir mucize beklendi ancak başaramadım. Gelmesem hakkımda kötü şeyler söylenecekti" dedi.

AKKUŞ: MÜCADELE ETMEDİ
Başarısız olduğu son denemesinin ardından barı öpmesinden anlam çıkartılmaması gerektiğini söyleyen ve halteri bırakmasının söz konusu olmadığını dile getiren Taylan, "Yaşım daha 25 ve sporu bırakmam için bir sebep yok. Kendimi toparlayacağım. Önümde güzel günler var" şeklinde konuştu. Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş ise milli sporcuyu eleştirdi: "GATA'daki spor hekimlerinin görüşü, Taylan'ın yarışabilecek durumda olduğu yönündeydi. Zaten kendisi de bana madalya için mücadele vereceğinin sözünü verdi. Ancak ben yarıştığı kanısında değilim."