kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 2 Ağustos 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Yağmurdereli vefat etti

SABAH İNTERNET
Yeni Haber
AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli, bir süredir tedavi gördüğü Kadıköy Acıbadem Hastanesinde vefat etti.

İç Hastalıklar Uzmanı Dr. Keramettin Şar ve Yoğun Bakım uzmanı Erkan Kaya, hastane önünde bekleyen gazetecilere yaptıkları açıklamada, metastatik bağırsak kanseri olan ve 11 Temmuzdan beri safra yollarında enfeksiyon nedeniyle hastanede tedavi gören Yağmurdereli'nin, dün sabah 05.30 sıralarında solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alındığını belirtti.''Çoklu organ yetmezliğine giren ve yapay solunum desteği gören hastamızda 02.00 sıralarında kalp durması gelişti'' diyen Dr. Şar, yapılan tüm müdahalelere rağmen 02.25'te Yağmurdereli'yi kaybettiklerini kaydetti.

Şar, genel durumunda bir iyileşme gördükleri için kendilerinin izni ve Yağmurdereli'nin kendi isteğiyle çarşamba günü evine gittiğini, ancak durumu kötüleşince tekrar hastaneye döndüğünü anlattı. Bu arada, Yağmurdereli'nin ölüm haberinin duyulması ile siyaset ve sanat dünyasından sevenleri hastaneye gelmeye başladı. Televizyon programcısı Armağan Çağlayan ve şarkıcı Davut Güloğlu hastaneye geldi. Armağan Çağlayan, üzüntüsünden konuşamazken, Davut Güloğlu, Yağmurdereli'yi, "Babam gibiydi. Çok iyi bir insandı. Hayat doluydu." şeklinde anlatarak "Onu kaybettiğimize inanamıyorum." dedi.

Yağmurdereli'nin hayatını kaybetmesiyle Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Hayati Yazıcı da hastaneye geldi. Hastaneye girerek, Yağmurdereli'in ölümü konusunda bilgi alan Yazıcı, hastane çıkışı yaptığı açıklamada, Yağmurdereli'nin ölüm haberini, oğlunun internetten gördüğünü ve kendisine söylediğini, bunun üzerine de derhal hastaneye geldiğini belirtti. Yazıcı, "Allah'tan rahmet diliyoruz. Maddi durumu iyi olmayan sanatçılarla ilgili projesi vardı. Bunu gerçekleştirmek için çalışmalara başlayacaktık. Ancak hastalığı nüksedince bu proje gerçeklileşemedi. Hayat dolu bir insandı. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

Yağmurdereli'nin hastanede bekleyen yakınları, bir süre sonra evlerine döndü.

YAĞMURDERELİ YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden AKP İstanbul Milletvekili yapımcı ve sanatçı Osman Yağmurdereli'nin cenazesi yarın toprağa verilecek.

Yağmurdereli için ilk tören, yarın saat 14.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Yağmurdereli'nin cenazesi, Fatih Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı'na defnedilecek.

YAĞMURDERELİ KİMDİR

Osman Yağmurdereli, 6 Şubat 1953'te Trabzon'da doğdu. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik bölümü mezunu olan Yağmurdereli, bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra yorumcu sanatçı olarak sanat çalışmalarına başladı.

Televizyon yapımcılığı da yapan sanatçı birçok diziye de imza attı.