kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 31 Temmuz 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Belediye tesisleri vatandaşın favorisi

Şehir genelinde Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplam 15 sosyal tesis, özellikle haftasonları ve yaz aylarında vatandaşın uğrak yeri oluyor. Tesisleri geçen yıl 7 milyona yakın vatandaş ziyaret etti..
Sıcakların yoğun yaşandığı şu günlerde vatandaşlar hafta sonu dinlenmek için sosyal tesis ve piknik alanlarına akın ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin şehir genelindeki 15 sosyal tesisi ise en çok revaçta olan mekanlar... Sosyal tesislerin kaliteli hizmet ve ucuz fiyat politikasının yanı sıra, deniz kenarında ve orman içinde bulunması da bu alanlara olan ilgiyi artırıyor. Tesislerde düğün gibi çeşitli organizasyonlar yapılabilirken, çevresindeki alanlarda yürüyüş ve çok çeşitli spor aktiviteleri için imkân sunuyor. Bu tesisleri 2006 yılında 6 milyona yakın İstanbullu ziyaret ederken bu rakam geçen yıl 7 milyona yükseldi. 2005 yılında sayıları 6 olan sosyal tesisler yeniden yapılandırılarak ve teknolojik cihazlarla güçlendirildi. Avrupa ve Anadolu yakasının en güzel mekânlarında yer alan sosyal tesislerin sayısı son 3 yılda 15'e yükseldi. Büyükşehir Belediyesi 4'ü bu yıl, 4'ü de gelecek yıl olmak üzere 8 sosyal tesis daha açacak.

FLORYA BİRİNCİ...
Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı tesisler arasında en çok ziyaret edilen 1 milyon 728 bin 259 kişi ile Yeşilköy'de bulunan Florya Sosyal Tesisleri. Yeşilköy Deniz sahilinde yer alan ve 1994 yılında faaliyete giren Florya Sosyal Tesisleri 1180 kişilik kapalı ve 2 bin 780 kişilik açık alanları ile İstanbullulara hizmet veriyor.
Haberin fotoğrafları