kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 31 Temmuz 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

AK Parti kaç milyon YTL'den oldu?

Yeni Haber
Anayasa Mahkemesinin AK Partiye verilen Hazine yardımının yarısının geri alınması kararının uygulanması için gerekçeli karar beklenecek.

Maliye Bakanlığı yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Siyasi Partiler Kanunu uyarınca bu yıl 2008 bütçesinden 45,6 milyon YTL Hazine Yardımı alan AK Partiden bu paranın 22,8 milyon YTL'sinin geri alınması prosedürü, Anayasa Mahkemesinin AK Partiyle ilgili gerekçeli kararının yayınlanmasıyla başlayacak.

Gerekçeli kararın Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından Maliye Bakanlığı, AK Partiye, 22,8 milyon YTL'nin Hazineye geri ödenmesi için bir tebligat yollayacak.

Tebligatta, paranın 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanun uyarınca tahsil edileceği belirtilecek ve ödemenin kanuni süre içinde yapılması istenecek.Söz konusu Kanun hükümleri uyarınca AK Parti, 22,8 milyon YTL'yi 7 gün içinde geri verecek. Aksi halde Amme alacaklarının tahsilinde uygulanan gecikme zammı ve diğer hükümler işletilecek.AK Partinin geri ödemesi sonrasında 22,8 milyon YTL bütçeye gelir kaydedilecek.

AA