kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Temmuz 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Koşudan emekli olunca araba parçası satmak istiyorum

* Hayattaki amacınız ne?
Hayattaki en büyük amacım olabildiğimin en iyisi olmak. Yıllar sonra ismimin varolan en büyük sporcuların arasında anılması beni çok mutlu eder ve büyük onur duyarım. Böyle bir kariyer ile emekli olmak çok iyi olurdu.

* Şu an 24 yaşındasınız ve koşucu olarak kariyeriniz bir süre sonra sona erecek. Hayatınızın geri kalan kısmında ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Evet, şu an 24 yaşındayım ve 5-6 yıl sonra profesyonel koşuculuktan emekli olabilirim. Emekli olduktan sonra koşu kariyerimi bitirmeyi planlıyorum. Koşucular genelde emekli olduktan sonra koşuyla ilgili projelerde yer alıyor veya antrenör oluyor. Benimse mühendisliğe büyük ilgim var. Araba parçaları satmak, araba tamir etmek veya araba modifiye etmekten hoşlanıyorum. Emekli olunca da mutlaka bu işi yapmayı planlıyorum açıkçası.

SABIR İSTİYOR
* Profesyonel koşucu olmak isteyen çocuklara bir tavsiyeniz var mı?
Çok çalışsınlar. Ne yapmak istedikleri konusunda kararlı olsunlar. Bazı koşucular hedeflerine kolay ulaşamayabilir. 2-3 sene sıkı antremanlar sonucunda hızlanamayan koşucular oluyor ve şevkleri kırılıyor. Herkes çok çabuk performans artıramayabilir, gelişim geç olabilir. Sabırlı olmaları gerekiyor.