kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 25 Temmuz 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Takımda yıldız yok!

FATİH DOĞAN
Kartal'ın yeni kaptanı Delgado, "Herkes takımın yıldızı olduğumu söylüyor. Fakat böyle bir şey yok; bu takımın bir yıldızı da yok. Biz oynadığımız futbolla hep birlikte yıldız olacağız" dedi..
Beşiktaş'ın 2011 yılına kadar sözleşme yenilediği kaptanı Delgado, "Bana sürekli 'sen takımın yıldızısın' diyorlar. Ben yıldız değilim olmakta da istemiyorum. Bence herkes çalışırken, eşit olmalı, birileri gol atıyor, daha estetik oynuyor diye yıldız olmamalı. Ben yıldız değilim" dedi. Arjantinli futbolcu, takımda bir yıldız bulunmadığını da belirterek, "Bence bu takımın yıldızı da yok. Kendimizi ayrıcalıklı konuma getirdiğimiz gün sıkıntı yaşarız Bu yüzden ben takımda yıldız vardır da demiyorum. Takım oynadığı oyunla hep birlikte yıldız olacak. Bunu başarmalıyız" diye konuştu.

*DELGADO FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

"KAPTANLIK BENİM RÜYAMDI"
Önceki gün çekilen fisktürü de değerlendiren Delgado şunları söyledi: "Derbi ilk olmuş sonra olmuş. Bu hiç önemli değil. Nasıl olsa şampiyon olmak için bütün maçları kazanman gerekebilir. Derbi maçları kazan diğerlerini kaybet diye bir düşünce yok zaten. Bu yüzden ilk son hafta fark etmez çıkıp oynayacağız, şampiyon olacaksak hepsini yeneceğiz." Kaptanlıkla ilgili olarak da Delgado, "Kaptanlık benim rüyamdı. Hep kaptan olacağımı günün hayalini kurardım. Şimdi buna ulaştım. Kolay değil, bütün oyuncularla iyi iletişim kurmaya çalışıyorum. Bunu başaracağıma inanıyorum. Türkçe öğrenmeye de başladım" diyerek sözlerini tamamladı.