kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Temmuz 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Kerem Tunçeri bir gün Türkiye'ye dönmesi halinde gönlündeki takımın Galatasaray, Beşiktaş ve Efes Pilsen'den biri olduğunu söyledi.

Olgunlaştım

Tanjevic'in tekrar milli takıma çağırdığı Kerem Tunçeri, "Real Madrid'de geçirdiğim iki yıl beni olgunlaştırdı. Şimdi bu tecrübeyi milli takıma yansıtmak istiyorum" dedi..
A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncularından Kerem Tunçeri, İspanya'nın Real Madrid takımında geçirdiği 2 sezonun kendisine çok şey kattığını söyledi. Kerem, çok daha olgunlaştığını düşündüğünü belirterek, "Beşiktaş Cola Turka ve Real Madrid'de geçirdiğim 3 iyi sezonu milli takıma yansıtmak istiyorum" dedi. 2009 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçları için yoğun tempoda çalıştıklarını dile getiren tecrübeli oyuncu, "Yaz tatilinden sonra çalışmalar biraz zorlu geçiyor. Bu da normal. İlk haftalar ağrılar olur ama her şey yolunda" derken, Ömer Onan, Hidayet Türkoğlu ile birlikte takımın tecrübeli oyuncuları olarak öne çıkmalarının kendilerini zorlayıp zorlamayacağı sorusunu, "Zorlayacak bir durum yok. Diğer arkadaşlar gibi milli takımı daha üst seviyelere çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Önümüzde zorlu maçlar var. Çok iyi çalışıp bu zorlu maçlara hazır hale gelmek istiyoruz" diye yanıtladı.

YABANCI HASTALIĞIMIZ VAR
Kerem, ülke olarak yabancı oyuncu hastalığının olduğunu vurgulayarak, "Onlar iyi de oynasa, kötü de oynasa hep el üstünde tutuluyor. Eğer milli takımı düşünüyorsak, federasyon yabancı oyuncu sayısını sınırlamalı" diye konuştu. Türk oyun kurucuların da değerli olduğunu belirten milli oyuncu, "Yeterli fırsatları alamıyorlar. Ama kaliteleri ortada. Yaptıkları belli. Ben gençken çok eleştiri aldım. Ağır eleştiriler yapıldı. İnsan buna alışıyor. İşini yapacaksın, kimseyle muhatap olmayacaksın, yoluna devam edeceksin" dedi.