kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Temmuz 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

"Madalya hedefiyle Pekin'e gideceğim"

Yeni Haber
2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na katılacak Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın kaptanı Şeref Eroğlu, olimpiyatlarda madalya kazanmanın çok zor ve bir o kadar da önemli olduğunu söyledi.

Şeref Eroğlu, Pekin Olimpiyatları'nın önemli bir sınav olacağını kaydederek, ''Çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Olimpiyat madalyasının kolay kazanılmadığını en iyi bilenlerden biriyim. Bundan önce elde edilen başarılar çok önemli ama olimpiyat başlayınca hepsi geride kalıyor. Olimpiyatlarda unvanlar değil, yürekler güreşir ve mücadele eder'' dedi.

Kaptanı olduğu 6 kişilik Grekoromen Güreş Milli Takımı'ndaki tüm arkadaşlarına güvendiğini ifade eden Eroğlu, ''Kendime ve arkadaşlarıma güveniyorum. Her zaman olduğu gibi Türk milletinin yüzünü güldürmeye çalışacağız. Olimpiyat, dünyanın en üst düzey organizasyonu. Sıradan sporcu yok. Elit sporcular, kendini ispatlamış sporcular yarışıyor. Her maç final olacak. İnşallah çalışmalarımızın karşılığını alırız'' diye konuştu.

OLİMPİYATLAR JÜBİLEM OLACAK

Milli Takım formasını 18 yıldır giyerek bir çok başarıya imza attığını vurgulayan Şeref Eroğlu, 2008 Pekin Olimpiyatları'nın kendisi için bir son olduğunu ifade etti.

Pekin Olimpiyatları'nda milli formayı son kez giyeceğini açıklayan Eroğlu, ''Kendime yıllar önce koyduğum hedeflere adım adım geldim. Jübilemi olimpiyatlarda yapacağım. İyi çalıştım ve hazırlandım. Altın madalya olmaması için sebep yok. Ama güreş çok farklı bir spor ve küçük bir hatanız veya hakem hatası sizi madalyadan edebiliyor. Eğer olimpiyatları madalya alarak tamamlarsam çok mutlu olacağım'' ifadelerini kullandı.

ÖZAL: MADALYA HEDEFİYLE GİDECEĞİM

Grekoromen Güreş Milli Takımı'nda 86 kiloda 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na katılacak Mehmet Özal, madalya kazanmayı hedeflediğini söyledi.

Yeni kurallarla birlikte hiçbir sporcunun kesin favori olarak gösterilemediğini aktaran Mehmet Özal, ''Kura sistemiyle şans faktörü daha fazla ön plana çıktı. Biz de madalya almaya yakın gibi gözüküyoruz. Çalışma açısından üzerimize düşeni yapıyoruz. Güreş, madalya beklenilen bir branş. Bundan önce olimpiyat şampiyonları arasına bu branşta adlarımızı yazdırmışız. Bundan sonra da yazdıracağız. Kendi adıma madalya hedefiyle gideceğim. Takımdaki diğer arkadaşlarım da benim gibi düşünüyor'' şeklinde konuştu.

Mehmet Özal, Şeref Eroğlu gibi kendisinin de olimpiyatların ardından milli takımı bırakma ihtimalinin bulunduğunu sözlerine ekledi.