kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 14 Temmuz 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Maldonado yolcu

DENİZ TÜRKER
F.Bahçe'de Aurelio'nun boşluğunu kapatmak için gündeme gelen transfer Aragones'in bugün vereceği rapora bağlı. Rapordan 'transfer' çıkarsa, Şilili Maldonado kontenjan kurbanı olabilir..
Mehmet Aurelio'nun Real Betis'e transferiyle çok önemli bir silahını kaybeden Fenerbahçe'de yönetim ile teknik direktör Luis Aragones'in bugün yapacağı toplantı transferdeki yol haritasını da belirleyecek. İspanyol teknik adamın konu ile ilgili raporunu değerlendirecek olan yönetim, buna göre hareket edecek. Aragones'in yabancı bir orta sahada ısrar etmesi halinde kontenjan yüzünden takımdaki isimlerden birinin gönderilmesi gündeme gelecek. Aragones'in ayağı kırılan Deivid'in geçen yılki performansını çok beğenmesi ve oyun sistemine tam uyduğunu belirtmesiyle ibre Maldonado'ya döndü. Aragones'in orta sahada Deniz ve Selçuk'u tercih etmesi ve geldiğinden beri beklenen patlamayı gösterememesi Şilili futbolcunun hanesindeki eksiler. Ancak tazminat sorunu da yönetimi bir hayli terletebilir.

KALECİ TRANSFERİ ŞART OLDU
Swindon ile oynanan hazırlık maçında kaledeki sıkıntı bir kez daha ortaya çıkarken, bugünkü toplantıda bu konunun da gündeme gelmesi muhtemel. Aragones'in de "Sezona tek kaleci ile başlamak sıkıntı yaratabilir" diye görüş belirtmesiyle arayışa geçen yönetimin gündeminde Manisalı Ufuk bulunuyor. Ancak bu futbolcuya G.Saray, Trabzonspor ve Beşiktaş'ın da talip olması, maliyeti yükseltiyor. Yabancı bir ismin de gündeme gelmesi an meselesi. Ama bu da kontenjan yüzünden transferdeki hedeflerin değişmesine sebep olabilir.