kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 14 Temmuz 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
YAVUZ DONAT

5- Katılımcı profili

Milli Egemenlik Hareketi'nin bazı "isimleri" ve bu arada "2 emekli orgeneral" gözaltına alınınca...
"Geniş Eşgüdüm Kurulu" derhal toplandı. "Milli Egemenlik Hareketinden Kamuoyuna Bildiri" yayınlanması kararlaştırıldı. Bildiri "imzalı" olacaktı.
İmzayı "Kamran İnan" attı.
"Konuyu önemine binaen Aziz Milletimize ve tüm kamuoyuna saygı ile duyururuz" cümlesiyle biten "3 Temmuz 2008" tarihli bildiriden bazı bölümler:
"AKP iktidarının ülkemizidemokrasimizi ve Cumhuriyetimizi ekonomik, sosyal ve siyasal bir kaosa ve tehlikeli bir rejim krizine sürüklemekte olduğu bu günlerde, tek seslileştirilmeye çalışılan medyadaki unsurları tarafından, laik-demokratik Atatürk Cumhuriyetinin değerlerine gönülden bağlı kişi ve kurumlara karşı organize-kasıtlı bir saldırı kampanyası başlatıldığını Milletimizle birlikte ibret ve endişe ile izliyoruz. (Birinci paragraf)"
" ..............Milli Egemenlik Hareketi'nin de işte bu kasıtlı psikolojik harekata hedef ve malzeme yapılmaya çalışıldığını esefle müşahede etmiş durumdayız. (İkinci paragrafın son cümlesi)

"Her adımında ve söyleminde daima yasaldemokratik ve meşru zeminlerde faaliyet gösteren, şeffafaçık ve demokrat bir yöntem benimseyen Milli Egemenlik Hareketi' ni ve onun değerli katılımcılarını; gayrimeşru, antidemokratik gizli saklı faaliyet ve amaçları olan kişiler ya da oluşumlar gibi gösterme ve karalama çabalarını şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. (Üçüncü paragraf)"
Bildiride (ikinci paragraf) Milli Egemenlik Hareketi ile ilgili "katılımcı profili" de verilmişti:
"......çare ve alternatif arayışı içinde olan çok sayıda duyarlı ve sorumlu siyaset ve devlet adamı ile gazeteci-yazar, asker-sivil, emekli bürokrat, akademisyen, diplomat ve işadamları ile çeşitli parti, dernek ve sivil toplum temsilcilerinin de bulunduğu 100'ü aşkın katılımcı...."