kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 14 Temmuz 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
YAVUZ DONAT

2- İlk manifesto: "Cumhuriyetçi seferberlik"

Tarih 13 Şubat 2008. Milli Egemenlik Hareketi "ilgililere" birer "yazı" gönderdi. "İlgililer kimler" diyecek olursanız...
Önceleri "Kent Otel'de" toplananlar. Sonra "Patalya Otel" toplantılarına katılanlar... Ve "harekete ilgi duyması istenenler."
Gönderilen yazıyı "noktasına virgülüne" dokunmadan sunalım... "Yazılış şekliyle" aynen:
Bazı siyasi parti ve sivil kuruluş temsilcileri ile değişik kesimlerden deneyim ve sorumluluk sahibi kişiler, Cumhuriyetimizin temel kurumları ve değerlerinin ağır ve dış tehditler altında olması nedeniyle 14 Ocak 2008'de bir araya gelmiştir.
Bu toplantıda Milli Egemenliğimize yönelen tehditler değerlendirilmiştir. Toplantıdaki görüşme ve çalışmalar ışığında ülkenin bu çıkmazdan kurtulması için güç ve işbirliği yapılması kararlaştırılmış, yeni bir yapılanma lüzum ve çerçevesinde "Milli Egemenlik Hareketi" doğmuştur.
Hareketin Hedefleri:
- Vatanın bölünmez bütünlüğü üzerindeki tartışmalara son vermek.
- Toplumun "bizden olanlar-olmayanlar" cephelere ayrılmasına karşı çıkmak.
- Kardeş kavgasını körükleyen ve dış güçlerin tahriklerine karşı mücadele etmek.
- Dinimiz ve inançlarımızın ülkemiz ve insanımız aleyhine kullanılmasına mani olmak.
- Milli servetin yabancılara peşkeş çekilmesine izin vermemek.
- Cumhuriyetin temel niteliklerini (milli, üniter, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti) Büyük Atatürk'ün kucaklayıcı milliyetçiliği temelinde kararlılıkla korumaktır.
Lozan Antlaşması'nın hiçe sayıldığı, Sevr'in bile gündeme getirildiği, ve dış tehditlerin vahim boyutlara vardığı, endişe ve huzursuzluğun yaygın hale geldiği bu dönemde yukarıdaki hedefleri paylaşan bütün kurum ve kişileri Cumhuriyetçi Seferberlik için "Milli Egemenlik Hareketi" saflarında yer almaya davet ediyoruz.
Saygılarımızla
Milli Egemenlik Hareketi