kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Temmuz 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Zengin markaları Avrupa'nın en büyük outlet'ine geliyor

Armani, Versace gibi pek çok lüks markayı çatısı altında birleştiren Unitim, bu markaların bir bölümünü outlet'e taşıyacak. Beymen ve Eren ile de lüksü outlet'e getirecek Viaport, 29 Temmuz'da açılacak..
İstanbul Kurtköy'deki Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük outlet'i Viaport Alışveriş Merkezi 29 Temmuz'da kapılarını açacak. Bu proje, hem Türk perakende sektörünün yeni yeni tanıştığı outlet kavramının gelişmesi, hem de lüks markaların daha ulaşılabilir hale gelmesi için bir dönüm noktası olacak. Nitekim, Armani'den Donna Karan'a, Versace'den Fendi'ye kadar pek çok lüks markayı Harvey Nichols çatısı altında toplayan Unitim Holding, Viaport'ta Unitim Multibrand adıyla bir mağaza açacak. Bin 500 metrekarelik bir mağaza kiralayan Unitim, burada Harvey Nichols çatısı altında da satılan markaların 'bir bölümünü' satacak. Alışveriş merkezinin danışmanlığını yapan Alkaş Danışmanlık'tan edinilen bilgiye göre, Viaport'ta yer alacak lüks perakendeciler arasında sadece Unitim yok. Beymen de burada yaklaşık 600 metrekarelik bir mağaza açacak. Buna ek olarak, portföyünde Burberry, Coach, Calvin Klein Jeans ve Lacoste gibi markaları bulunduran Eren Holding de Viaport'ta yaklaşık bin 500 metrekarelik mağaza kiraladı. Yani, lüks perakendeciler de outlet'ler aracılığıyla daha fazla kişiye ulaşmanın peşinde.

ALT MARKALAR GELİYOR
Bu hedef sadece lüks perakendecilere ait değil. Dün Viaport'ta biraraya gelen sektörün duayenleri de, outlet'lerin perakende sektörünün yaşadığı durgunluğu aşmakta ne kadar önemli olduğunu vurguladılar. Tüm sektörün gündeminde alt marka yaratmanın bulunduğunu dile getiren perakendeciler, gelir piramidinde daha alt kesimlere ulaşarak pay kapmanın şart olduğuna işaret ettiler. İşte dün Viaport Alışveriş Merkezi'nde biraraya gelerek sektörü ve outlet alışveriş merkezlerini değerlendiren duayenlerin görüşleri:
Haberin fotoğrafları