kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 7 Temmuz 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Haber Turu

Kış Olimpiyatları için Krasnodar'a fuar çıkarması
TÜRKEL Fuarcılık, 25-27 Eylül 2008'de 'Rus Rivierası' olarak anılan Krasnodar'da Olympexpo Türk Endüstriyel Ürün ve Tasarımları Fuarı düzenleyecek. Soçi'de gerçekleştirilecek 2014 Kış Olimpiyatları, Rusya'nın güney bölgesinde son derece ciddi yatırımların yapılmasını gündeme getirdi. Bu amaçla gerek özel sektör gerekse Rus hükümeti tarafından finanse edilecek projeler 40 milyar doları bulacak. Türkel Yürütme Kurulu Başkanı Bülent Erten, "Türk şirketlerinin bu pastadan alması beklenen pay 10 milyar dolar. Türkiye'nin lider firmalarını Olimpiyat yatırımlarının baş aktörleriyle buluşturacak" dedi.

Efes, Çoruh'ta genç turizmci yetiştiriyor
EFES Pilsen, Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliği ile başlatılan Doğu Anadolu Turizm Geliştirme Projesi kapsamında Çoruh Vadisi için kolları sıvadı. Anadolu Grubu şirketlerinden Efes Pilsen, 2.5 yılı kapsayan DATUR projesinin ilk yılında Çoruh Vadisi'nde ev pansiyonculuğunun geliştirilmesine katkıda bulundu. 16 yürüyüş rotası belirlendi ve 35 gence trekking eğitimi verdi. 50 genç ise dağcılık eğitiminden geçirildi. Ayrıca bölgenin bilimsel açıdan da değeri bulunan canlı ve bitki envanterleri çıkarıyor.

'Türkiye ağırlık vereceğimiz ülkeler arasında yer alıyor'
LENOVO Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı Milko Van Duijl, IBM'den yavaş yavaş uzaklaşarak kendi sistemlerini yarattıklarını ve 3 yılda 13 milyar dolardan, 16 milyar dolar değerinde bir şirket haline geldiklerini belirterek, "Türkiye önümüzdeki dönemde özellikle ağırlık vereceğimiz ülkeler arasında yer alıyor" dedi.

Sanko 600 milyon dolarlık santral yatırımına başlıyor
SANKO Holding'in Sani Bey Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin (HES) temeli 9 Temmuz'da atılacak. Sanko'dan yapılan açıklamada, Adana'da Seyhan Nehri üzerinde yapılan santralin kurulu gücü yıllık 320 megavat, elektrik üretimi yaklaşık bin gigavat (gwh) olacak. Projenin yatırım bedeli 600 milyon dolar hesaplandı.