kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 6 Temmuz 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Üzülme arkadaş, Aslantepe'de neredeyse işinin yarısı bitmiş

Çağdaş ÇETİNDEMİR SABAH
Seyrantepe'deki inşaatın yavaş ilerlediği yönünde eleştirilen Eren Talu'ya Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım destek verdi. Şantiyeyi ziyaret eden Yıldırım, Talu'ya "Arkadaş üzülme, işinin yarısı bitmiş" dedi..
İLİŞKİLİ HABERLER
Üzülme arkadaş, Aslantepe'de neredeyse işinin yarısı bitmiş
Galatasaray'ın yeni stat projesinde yaşanan 3 aylık gecikme nedeniyle eleştirilen Eren Talu'ya, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan destek geldi. Seyrantepe'deki stat çalışmalarını dün yerinde inceleyen Bakan Yıldırım, Eren Talu'dan çalışmalarla ilgili brifing aldı. Galatasaray'ın Proje ve Finansmandan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi'nin de bulunduğu görüşmede stadın ulaşım çalışmaları gündeme geldi.

BAĞLANTI YOLLARI DA BİTMELİ
Stadın sadece Galatasaray için değil Türkiye'nin dünya çapındaki spor organizasyonları için de önemli olduğunu ifade eden Yıldırım, stada ana ulaşım bağlantısının eşzamanlı olarak bitirilmesinin gereğine dikkat çekti. Yıldırım, bu kararı belediye, TOKİ ve karayollarının vermesi gerektiğini söyledi. Yıldırım, görüşmenin ardından inşaat alanını yanına Eren Talu'yu çağıran Bakan Binali Yıldırım, "Arkadaş üzülme, işinin yarısı bitmiş" diyerek destek çıktı. 3 aylık gecikmenin kendilerinden kaynaklanmadığını belirten Eren Talu ise, "Mimar Mete Arat'tan gelen projeler uygulama projesi değil, bir konsept proje. Uygulama projesi hazırlanma işi, TOKİ tarafından bizden istendi. Bu biraz vakit aldı. Ayrıca zemininin beklenmeyen çürüklüğünden dolayı otopark blokunda yaptığımız değişiklik için onay almak uzun sürdü. Bundan dolayı biz 30 Mayıs tarihinden sonra beton dökmeye başladık" diye konuştu. Talu, yabancı ortak konusunda da "Ortağımız, TOKİ'nin bize verdiği 30 günlük süre içinde gerekli şartları yerine getirecek" açıklamasını yaptı.

'BİZİM İŞİMİZ SORUN ÇÖZMEK'
Bir gazetede Talu'yu eleştiren ifadelerinin yayımlandığının hatırlatılması üzerine konuşan Işın Çelebi de, "Bizim işimiz üzüm yemek, bağcı dövmek değil ki. İşimiz sorun çözmek. Mühim olan 2009'da stadın açılması"