kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Temmuz 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

TFF'den, Cumhurbaşkanı açıklaması

CHA
Yeni Haber
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı, euro2008 yarı finalinde Almanya ile oynanan maçın sonrasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün soyunma odasına inmesi nedeniyle ilgili basında çıkan haberlere açıklama getirdi.

Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

''Bugün bazı yayın organlarında çıkan "UEFA'nın TFF'ye verdiği akreditasyon cezası" ile ilgili haberlerdeki yanlış anlamayı düzeltmek isteriz. Haberlerde belirtilenin aksine Almanya ile oynanan yarı final maçının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve beraberindeki heyetin, soyunma odasına inerek milli takım oyuncularını kutlaması ile ilgili, UEFA nezdinde hiçbir sorun yaşanmamıştır.

Bilindiği üzere UEFA, bu tip milli maçlarda ülkelerin Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve bakanlarına verilmek üzere özel akreditasyonlar uygulamaktadır. Devlet adamları da maçın ardından soyunma odasına bu akreditasyonları kullanarak inmektedir. Milli Takımımızın turnuvada oynadığı tüm maçlardan önce yapılan güvenlik toplantısında Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA yetkililerine maçtan sonra soyunma odasına devlet adamlarımızın ziyareti olabileceği bilgisini vermiştir. Bunun üzerine UEFA, liderlere ve beraberindeki heyete belli sayıda akreditasyon sağlamıştır. Gerek Cumhurbaşkanımızın gerekse de Başbakanımızın soyunma odası ziyaretlerinde bu rakam aşılmamış, tüm güvenlik ve akreditasyon kurallarına riayet edilmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu, şampiyonada Türkiye'nin oynadığı daha önceki maçlardan birinde akredite olmayan bazı kişilerin soyunma odasına inmesi nedeniyle ceza almıştır. Söz konusu cezanın Cumhurbaşkanı'nın ziyaretiyle ilişkilendirilmesi yanlış anlamadan ve bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Kaldı ki TFF akreditasyon sorumlusu Cem Akdağ, adı geçen toplantıda sorulan soru üzerine bu cezanın Cumhurbaşkanımızın soyunma odasına yaptığı ziyareti ile ilgili olarak verilmediğinin altını çizmiştir.''