kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Temmuz 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Sigara yasağı plan değiştirtti, Palladium'da ortak açık alanlar arttı

EKONOMİ
Alışveriş merkezlerinde de uygulanmaya başlanan sigara yasağı nedeniyle Palladium'da ortak açık alanlar, 350 metrekare büyütüldü..
İLİŞKİLİ HABERLER
Sigara yasağı plan değiştirtti, Palladium'da ortak açık alanlar arttı
Tahincioğlu Gayrimenkul, Gençoğlu ve Nora ortaklığıyla kurulan Kozken İnşaat tarafından Kozyatağı Yeni Sahra'da inşa edilen Palladium Alışveriş Merkezi'nde (AVM) sigara yasağı nedeniyle ortak açık alanların büyüklüğü arttırıldı. Palladium AVM Müdürü Semet Yolaç, bin 150 metrekarelik açık alanın, restoranların teraslarından alınan alanlarla bin 500 metrekareye çıkarıldığını, sinema önündeki çatılı alanın ise terasa çevrildiğini söyledi.

230 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
25 Eylül'de hizmete girecek Palladium Alışveriş Merkezi'yle ilgili bilgi vermek üzere yapılan toplantıda konuşan Tahincioğlu Holding CFO'su Ömer Bayatlı, projenin AVM ve rezidanstan oluşan 230 milyon dolarlık bir yatırım olduğunu belirterek, "Projemizde 94 daire ve 4 ofisten oluşan bir rezidans ve alışveriş merkezi bulunuyor. AVM'deki mağazaların tamamı kiralanırken, metrekaresi 3 bin 500 dolar olan rezidansların da 80'i satıldı" dedi.

'ANADOLU'NUN EN YÜKSEĞİ
AVM yanında yer alan rezidans bloğunun, şu anda Anadolu yakasının en büyüğü olduğunu ifade eden Bayatlı, 125 metre uzunluğundaki binanın 32 kattan meydana geldiğini kaydetti. Alışveriş merkezindeki mağazaların belirlenen bir baz kirası olduğunu fakat mağaza cirolarına göre bunların artabildiğini ifade eden Bayatlı, kiraların 25-100 Euro arasında değiştiğini dile getirdi. Mimari projeyi hazırlayan Ergün Mimarlık'ın sahibi Ender Ergün de diğerlerinden farklı olarak alışveriş merkezindeki kafe ve restoranların dışarıda, ayrı bir bölümde de bulunacağını söyledi.