kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 1 Temmuz 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Belözoğlu ve Güneş asker oldu

Yeni Haber
İngiltere'nin Newcastle United takımından Fenerbahçe'ye tranfer olan Emre Belözoğlu ile Almanya 2. Lig takımlarından Freiburg'da top koşturan Ali Güneş, vatani görevlerini yapacakları Burdur 56. Piyade Alay Komutanlığına teslim oldular.

Emre Belözoğlu ve Ali Güneş, 111. dönem döviz bedelli askerlik hizmetini yapmak üzere Burdur'a geldiler. Babası Mehmet Belözoğlu ve Fenerbahçeli yönetici Ünal Uzun ile birlikte kentteki bir restoranda yemek yiyen Belözoğlu, daha sonra Burdur 58. Piyade Alay Komutanlığına gitti. Belözoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Babamın 35 yıl önce askerlik yaptığı yerde askerlik yapacağım için çok mutluyum. Her Türk genci gibi askerlik yapmanın şerefini taşıyacağım'' dedi.Ali Güneş de ''Askerliğimi yapacağım için mutluyum, Allah her Türk gencine nasip etsin'' diye konuştu.

Emre Belözoğlu'nun babası Mehmet Belözoğlu da 35 yıl önce Burdur'da askerlik yaptığını belirterek, ''Oğlumun da benim askerlik yaptığım yerde askerliğini yapacak olması beni çok duygulandırdı. Allah herkese nasip etsin'' dedi.

Askerlik görevini yapacağı için Fenerbahçe'nin sezon öncesi hazırlık kampında yer alamayacak olan Emre, askerlik dönüşü sarı-lacivertli takıma katılacak.

AA